keltska noc

keltska noc

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA
POD ZÁŠTITOU HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE ING. JIŘÍHO ROZBOŘILA

keltska noc

HELLO EVERYBODY!!!

keltska noc

KELTSKÁ NOC 2016 – jubilejní 15. ročník je za námi a byl prostě SKVĚLÝ!!!

Díky vám všem, kteří jste se ho zúčastnili, už jako účinkující, pracovníci a nebo návštěvníci.


15. ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc, který se v průběhu své existence stal již neodmyslitelnou součástí kulturního léta Olomouckého kraje, je zdárně za námi.

Keltská noc 2016 se konala za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje a statutárního města Prostějov, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje ing. Jiřího Rozbořila. Festival proběhl ve dnech 22. – 23. 7. 2016 již tradičně v autokempu Žralok ve městě Plumlov, které se pyšní nejen svým úžasným zámkem, ale i keltskou historií svého okolí.


Letošní ročník KN se skutečně vydařil na jedničku. Bylo nádherné počasí a po mnoha letech byla Keltská noc bez dešťové nadílky. Všichni jsme si festival krásně užili, jak organizační tým, tak i všichni účinující a návštěvníci se kochali krásnou atmosférou tohoto jedinečného festivalu. Chceme i tou cestou poděkovat všem účinkujícím za prvtřídní skvělé výkony, dle reakcí jak návštěvníků, tak i samotných účinkujících byl letošní program jeden z nejlepších v historii KN.

Děkujeme velmi i našim vzácným partnerům, kteří přijeli a užívali si Keltskou noc s námi tzv. “live”. Věříme, že určitě nelitovali a těšíme se na další spolupráci do budoucna. Děkujeme take zastupitelům Plumlova a pracovníkům kempu za skvělou spolupráci, všem brigádníkům, spolupracovníkům a profesionální ostraze Valhalla Group za perfektní přístup a nasazení.

Zvláštní poděkování patří našim skvělým zvukařům Mírovi a Romanovi, klukům od světel Jirkovi a Romanovi a všem klukům od videoprojekce, kteří moc přispěli k tomu, že 15. jubilejní ročník byl jeden z nejlepších v historii tohoto festivalu.

Poděkování zaslouží i všichni stánkaři, kteří svým sortimentem potěšili jak žaludky, tak i srdce a duši všech Keltů, kteří se na festival sjeli z celé ČR i ze zahraničí.

Keltská noc není festival komerčního zaměření, její hlavní vizí a posláním bude i nadále – připomínat lidem zábavnou formou vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje většinu zemí Evropské Unie a která ovlivnila i kulturu mnoha zemí po celém světě. Chceme také ukázat, že i náš region je významnou součástí této historie.

Doufáme, že se Keltská noc v Plumlově bude nadále rozvíjet, organizační tým je po letošním ročníku sice hodně unaven, ale zároveň i nabit energií a nápady, jak festival dale vylepšovat.

Zveme tímto všechny příznivce na další ročník – KN 2017 – který již pravděpodobně bude 3-denní a bude se konat ve dnech 20. – 23. 7. 2017 opět v kempu Žralok v Plumlově.

Těšíme se na vás. Bůh ochraňuj Keltskou noc! Sláinte!


Za celý organizační tým festivalu / Tom Somr – starý Viking.


keltska noc
keltska noc

NOVINKY FESTIVALU...

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK KN 2016

v on-line prodejní síti TICKETSTREAM

HUDEBNÍ NOVINKY KN 2016

PLAKÁT KN 2016

keltska noc

INZERCE...

keltska noc
keltska noc
keltska noc

LIMITOVANÁ EDICE

keltska noc

Při příležitosti letošního 15. výročí festivalu jsme pro vás připravily speciální maličkost. Pamětní, limitovanou edici odznaků KELTSKÁ NOC 15. (Ø 35 mm). Odznaky budou nabízeny ve dvou barevných variantách s možností zakoupení na oficiálním stánku Keltské noci ve festivalovém areálu. Oficiální stánek festivalu Keltská noc bude otevřen po celou dobu konání festivalu s možností zakoupit taktéž hudební nosiče jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc.

OSLAVTE S NÁMI 15. VÝROČÍ!

CESTUJEME...

keltska noc

Sdílejte spolujízdu autem mezi městy při cestě na festival. Buďte součástí spolehlivé komunity s 30 miliony členy! Více zde.

keltska noc

FOTOGALERIE

keltska noc

VIDEOGALERIE

keltska noc

AUDIO PŘEHRÁVAČ

keltska noc

NAPSALI O FESTIVALU...

keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Krásný, krásný, krásný… Moc se vám festival vydařil. Keltská noc byla parádní. Měli jsme moc hezkou dovolenou uprostřed fajn lidí, skvělé kapely a úžasná atmosféra. Ta vaše Morava je moc prima. Všechno takové v pohodě, opravdu nám tam bylo u vás moc hezky. Vrchol festivalu irská skupina Sliotar to byl skvělý nápad. Ještě jednou moc děkujeme za krásnou dovolenou spojenou s festivalem Keltská noc na Plumlově.“

Laďka Budilová

keltska noc

KELTSKÁ KOMUNITA / BLOG

keltska komunita

Keltská komunita – naše „opidium“

v casech keltu

Život na Jantarové stezce v časech keltů

Co vám na festivalu KN chybí?

Co vám na festivalu KN chybí?

ČLÁNEK...

keltska noc

Keltové jsou nejstarším doloženým etnikem severně od Alp. Krystalizačním centrem této populace bylo území jihozápadních Čech, Bavorska, východní Francii a přiléhající části Švýcarska. Odtud počínaje 5. stoletím př. n. l. osídlili v několika vlnách celou západní a střední Evropu. Jsou tak prvním známým etnikem, které významným způsobem ovlivnilo osud našeho území, na kterém obsadily nejúrodnější části země. Více zde.

keltska noc

FESTIVAL KELTSKÁ NOC

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival každoročně konaný v České republice, Plumlov, kemp Žralok, doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňová show, atd. Na pódiu fetivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představilo více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar z Dublinu, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy, skupina Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Keltská noc je kvalitní kulturní akcí, která dobře reprezentuje moravský region a jeho keltské kulturní tradice, akcí která přitahuje stále více a více lidí nejen z celé České Republiky, ale i ze zahraničí. Pořadatelé jsou hrdí, že mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou je jednoznačně označován za jeden z nejlepších festivalů svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. Ať žije festival Keltská noc v moravském městě Plumlov! Těšíme se i na Vaši návštěvu na letošním festivalu Keltská noc.