keltska noc

keltska noc

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA
POD ZÁŠTITOU HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE LADISLAVA OKLEŠŤKA

keltska noc

Tom Somr - IRISH MORNING

autorské CD Toma Somra

HELLO EVERYBODY!!!

keltska noc

KELTSKÁ NOC 2018 – organizační tým je již od ledna ve fázi příprav 17. ročníku !!!


Až prořízne vzduch nad krajinou
keltských dud a fléten ostrý zvuk,
až roh můj naplní se medovinou
a k boji připraví se skotský pluk.

Až zazní do kraje by všechny roztančil
ten podmanivý rytmus bodhránu,
až valčík a polku nahradí nám jig a reel
a medovinu budem pít i po ránu.

Až na zdraví Slovan napije se s Keltem
a starý Viking zvolá: „Hello everybody“,
až Ray a jeho „pííííívo…“ zazní kempem,
to je znamení, že Keltská noc je zase tady.

Tom Somr – starý Viking


Slyšte všichni Keltové, Vikingové, Slované, Frankové, Germáni a jiné pohanstvo všeliké!!! Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2018 je ve fázi urputných příprav a v těchto ranně aprílových dnech se podařilo ukončit program nadcházejícího 17. ročníku festivalu. Letošní Keltská noc proběhne ve dnech 20. – 21. 7. 2018 – tradičně opět v autokempu Žralok ve městě Plumlov, které se pyšní nejen svým zámkem, ale i bohatou keltskou historií svého okolí.


Ketská noc 2018 se bude i letos konat za finanční podpory Olomouckého kraje a města Prostějova. V programu KN 2018 vystoupí asi 150 umělců a účinkujících z 9 zemí Evropy. Velkou novinkou letošní Keltské noci bude mimořádná skupina CELKILT z Francie, která se řadí k nejlepším keltským hudebním projektům součastné Evropy. Dalšími novinkami KN bude skvělá pražská skupina LUA a také výborná brněnská skupina DELORAINE. Po třech letech na KN přijede opět skvělá CELTICA PIPES ROCK z Rakouska, dále vynikající TRADISH z Dánska!!! V programu nebudou chybět ani hvězdné stálice KN: SLIOTAR z Irska, SELFISH MURPHY z Drákulova kraje – Transylvánie, legendární skupina ČESKÉ SRDCE, mnoha cenami ověnčený TOMÁŠ KOČKO a Orchestr, dále neméně vynikající skupiny, jako např. POITÍN, GWALARN, QUANTI MINORIS, HAPPY TO MEET, JOLLY BUSKERS a VINTAGE WINE.

Na KN 2018 nebude chybět ani irský tanec, který předvedou skupiny ERIU z Polska a DÉMÁIRT z Brna. Sobotní festivalové odpoledne nám tradičně zpříjemní i soubor skotských dudáků The Rebel Pipers. Páteční půlnoc osvítí svým ohňovám show mistr AKÁDA a jeho družina, letos živě ve spolupráci s Happy To Meet a během sobotního večera bude opět ukázka Poledace v keltském stylu v podání Bobbie a Jindřicha na hudbu starého Vikinga Toma.

Keltská noc však není jen o hudbě a tanci, ale také o keltské historii a tradicích. Členové skupiny LATENART postaví svůj keltský tábor, kde vám budou předvádět keltská řemesla a druid Luwer poví zájemcům mnoho zajímavého o keltské historii a tradicích. Přednášku o keltské spiritualitě bude mít tradičně i naše keltská čarodějka Erika. Další novinkou KN bude keltská šermířsko-divadelní skupina MENHIR která vystoupí před hlavní scénou během sobotního odpoledne. Tradičně se budou vyučovat irské tance pod taktovkou skupiny Démáirt. Je zřejmé, že se máte letos na co těšit a podrobnosti o účinkujících se dozvíte komplet na webu KN v sekci Program.

Keltská noc je také o dobré náladě a krásné atmosféře, kterou spoluvytvářejí všichni návštěvníci festivalu, kteří se sjíždí jak z celé ČR, tak i ze zahraničí, samozřejmostí bude opět dobré jídlo a pití všeho druhu, včetně keltské medoviny od starého Kelta Roberta. Keltská noc není festival komerčního zaměření, její hlavní vizí a posláním je a bude i nadále připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje většinu zemí Evropské Unie a která ovlivnila i kulturu mnoha zemí po celém světě. Chceme také ukázat, že i náš region je významnou součástí této historie.


Srdečně zveme všechny, kdo máte rádi irskou a keltskou hudbu, irský tanec, pravou keltskou zábavu, přijďte s námi prožít krásný keltský víkend do Plumlova. Těšíme se na vás!


Tom Somr – starý Viking a celý organizační tým KN


keltska noc
keltska noc

NOVINKY FESTIVALU...

HUDEBNÍ NOVINKY KN 2018

PLAKÁT KN 2018

keltska noc

INZERCE...

keltska noc
keltska noc
keltska noc

OFICIÁLNÍ STÁNEK KELTSKÉ NOCI

keltska noc

I letos pro vás připravujeme speciální, limitovanou edici oděvů, předmětů a doplňků s logem našeho festivali KELTSKÁ NOC s možností jejich zakoupení na oficiálním stánku Keltské noci ve festivalovém areálu. Oficiální stánek festivalu Keltská noc bude otevřen po celou dobu konání festivalu s možností zakoupit taktéž hudební nosiče jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc. Tak neváhejte a užijte si festival v řádném keltském oděvu, či ozdobeni nějakým tím doplňkem!

OSLAVTE S NÁMI 18. VÝROČÍ!

CESTUJEME...

keltska noc

Sdílejte spolujízdu autem mezi městy při cestě na festival. Buďte součástí spolehlivé komunity s 30 miliony členy! Více zde.

keltska noc

FOTOGALERIE

keltska noc

VIDEOGALERIE

keltska noc

AUDIO PŘEHRÁVAČ

keltska noc

NAPSALI O FESTIVALU...

keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Krásný, krásný, krásný… Moc se vám festival vydařil. Keltská noc byla parádní. Měli jsme moc hezkou dovolenou uprostřed fajn lidí, skvělé kapely a úžasná atmosféra. Ta vaše Morava je moc prima. Všechno takové v pohodě, opravdu nám tam bylo u vás moc hezky. Vrchol festivalu irská skupina Sliotar to byl skvělý nápad. Ještě jednou moc děkujeme za krásnou dovolenou spojenou s festivalem Keltská noc na Plumlově.“

Laďka Budilová

keltska noc

KELTSKÁ KOMUNITA / BLOG

keltska komunita

Keltská komunita – naše „opidium“

v casech keltu

Život na Jantarové stezce v časech keltů

Co vám na festivalu KN chybí?

Co vám na festivalu KN chybí?

ČLÁNEK...

keltska noc

Keltové jsou nejstarším doloženým etnikem severně od Alp. Krystalizačním centrem této populace bylo území jihozápadních Čech, Bavorska, východní Francii a přiléhající části Švýcarska. Odtud počínaje 5. stoletím př. n. l. osídlili v několika vlnách celou západní a střední Evropu. Jsou tak prvním známým etnikem, které významným způsobem ovlivnilo osud našeho území, na kterém obsadily nejúrodnější části země. Více zde.

keltska noc

FESTIVAL KELTSKÁ NOC

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival každoročně konaný v České republice, Plumlov, kemp Žralok, doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňová show, atd. Na pódiu fetivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představilo více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar z Dublinu, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy, skupina Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Keltská noc je kvalitní kulturní akcí, která dobře reprezentuje moravský region a jeho keltské kulturní tradice, akcí která přitahuje stále více a více lidí nejen z celé České Republiky, ale i ze zahraničí. Pořadatelé jsou hrdí, že mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou je jednoznačně označován za jeden z nejlepších festivalů svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. Ať žije festival Keltská noc v moravském městě Plumlov! Těšíme se i na Vaši návštěvu na letošním festivalu Keltská noc.