keltska noc

keltska noc

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA
POD ZÁŠTITOU HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE LADISLAVA OKLEŠŤKA

keltska noc

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

NEWS / NOVINKY

5 měsíců před

KELTSKÁ NOC

Termín festivalu KELTSKÁ NOC 2020 - pátek 24. a sobota 25. července 2020. Těšíme se na vás! www.keltska-noc.cz ... Vidět víceVidět méně

Termín festivalu KELTSKÁ NOC 2020 - pátek 24. a sobota 25. července 2020. Těšíme se na vás! www.keltska-noc.cz

Comment on Facebook

A bude vůbec festival, když se tu nic neděje, není tu žádné info ani o jedné kapele a je situace, jaká je? 🤔😷

opravte si datum 🙂

Určitě tam půjdu letos byla skvělá atmosféra a měli to moc úžasné až na lidé co měli moc v krvy alkoholu tak se tam trošku radilo.....

snad sa dostanu k foceni..:)

Lenka Meluzínová už rezervuj letenky 😉 😛

8 měsíců před

KELTSKÁ NOC

Do galerie fotek z Keltské noci 2019 od naší fotografky Seanínel přibyly fotografie z druhého dne festivalu . Najedete se? www.facebook.com/pg/Seaninelofficial/photos/?tab=album&album_id=2333147916767416 ... Vidět víceVidět méně

Do galerie fotek z Keltské noci 2019 od naší fotografky Seanínel přibyly fotografie z druhého dne festivalu . Najedete se? https://www.facebook.com/pg/Seaninelofficial/photos/?tab=album&album_id=2333147916767416

Comment on Facebook

Bohužel ne :/ ale napadlo mě... nechcete na příští ročníky zařídit nějaký fotokoutek? 🙂 Myslím, že by byl zájem

8 měsíců před

KELTSKÁ NOC

Od konce našeho festivalu uplynul týden a my vám přinášíme oficiální fotogalerii z prvního dne Keltské noci od naší fotografky Seanínel.
www.facebook.com/pg/Seaninelofficial/photos/?tab=album&album_id=2333147916767416
... Vidět víceVidět méně

Od konce našeho festivalu uplynul týden a my vám přinášíme oficiální fotogalerii z prvního dne Keltské noci od naší fotografky Seanínel.
https://www.facebook.com/pg/Seaninelofficial/photos/?tab=album&album_id=2333147916767416

Comment on Facebook

Daniela Šafránková si zrovna vybírá květinky 🌻🌻🌻

8 měsíců před

KELTSKÁ NOC

Osmnáctý ročník Keltské noci je zdárně za námi. Děkujeme vám všem, kteří jste se ho zúčastnili. A za rok zase v Plumlově! ... Vidět víceVidět méně

Osmnáctý ročník Keltské noci je zdárně za námi. Děkujeme vám všem, kteří jste se ho zúčastnili. A za rok zase v Plumlově!

Comment on Facebook

Sliotar numero uno 👍👍👍

Bylo to super fajn...za rok znovu! díky

The best festival so far!

Thank you so much for invitation and great day/evening in Plumlov 😍 We are really grateful for being part of the 18th birthday of Keltska Noc 🥰 Hugs and greetings from Eriu to all festival organizers and Celtic enthusiasts 🍀❤️☘️

Vám patří obrovské PODĚKOVÁNÍ!!! Byl to opět nejúžasnější hudební víkend v roce ! I love you! 😍😍😍☺️🙃☺️🙃☺️😉

Děkuji za úžasné zážitky, příští rok nashledanou.

Bylo/je to nezapomenutelné 🙂 Za rok zase!!

Těšíme se

Budeme tam !

9 měsíců před

KELTSKÁ NOC

Hudebník Tomáš Kočko si v zákulisí není schopný natáhnout struny na mandolínu. Pomoct mu tedy musel Petr Polák, zpěvák kapely Vintage Wine. Za zběsilého fandění všech přítomných... Do toho! ... Vidět víceVidět méně

Hudebník Tomáš Kočko si v zákulisí není schopný natáhnout struny na mandolínu. Pomoct mu tedy musel Petr Polák, zpěvák kapely Vintage Wine. Za zběsilého fandění všech přítomných... Do toho!

Comment on Facebook

Bylo to nervy drásající! Ani Petr to nedal napoprvé a udělal mi na strunách copánek! 😀

Nádherné vystoupení, jako každý rok. Milujeme Kočka a spol.

Do toho! 😂

To je skvělý 😀 <3

Fandíme a držíme všechny pěsti!

To sem asi prospala? 😀

CENÍK VSTUPNÉHO

Kompletní ceník vstupného na festival KELTSKÁ NOC 2019

ON-LINE VSTUPENKY

On-line vstupenky v síti TICKETSTREAM

HELLO EVERYBODY!!!

keltska noc

KELTSKÁ NOC 2019 / 19. – 20. 7. 2019, kemp Žralok, Plumlov


Až prořízne vzduch nad krajinou
keltských dud a fléten ostrý zvuk,
až roh můj naplní se medovinou
a k boji připraví se skotský pluk.

Až zazní do kraje by všechny roztančil
ten podmanivý rytmus bodhránu,
až valčík, polku nahradí nám jig a reel
a medovinu budem pít i po ránu.

Až na zdraví Slovan napije se s Keltem
a starý Viking zvolá: „Hello everybody“,
až Ray a jeho „pííííívo…“ zazní kempem,
to je znamení, že Keltská noc je zase tady.

Tom Somr – Starý Viking


Slyšte všichni Keltové, Vikingové, Slované, Frankové, Germáni a jiné rozličné pohanstvo všeliké!!!


NEJVĚTŠÍ NOVINKA !!!

Světová hvězda irské hudby a virtuozka na akordeon SHARON SHANNON zahraje se svou kapelou na festivalu Keltská noc 2019 – Plumlov a právě koncert na KN bude její úplně první vystoupení v ČR.

Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2019 je již několik měsíců ve fázi příprav a program letošního ročníku konečně dostal konkrétní obrysy. Letošní Keltská noc proběhne tedy ve dnech 19. – 20. 7. 2019 – tradičně opět v autokempu Žralok ve městě Plumlov. Ketská noc 2019 se bude konat za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje a města Prostějova a pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. V dvoudenním programu KN 2019 opět vystoupí asi 150 umělců a účinkujících z 9 zemí světa. Největší novinkou KN 2019 je famózní světově proslulá irská muzikantka SHARON SHANNON (IRL) i s její výbornou kapelou z Dublinu. Sharon Shannon je nejvíce známá a obdivovaná pro svou vynikající akordeonovou hru a svou úžasnou schopnost propojit tradiční irskou lidovou hudbou s novými experimenty, což dává irské hudbě nový originální rozměr a energii.


Sharon Shannon začala hrát hudbu už jako osmiletá a během své kariéry vydala 16 alb. Její debutové album v roce 1991 se stalo nejprodávanějším albem tradiční irské hudby, které kdy vyšlo v Irsku. Sharon Shannon úzce spolupracovala a nahrávala hudbu se zpěvačkou Sinéad O’Connor a s mnoha jinými světovými hudebníky, např. Jackson Brown, Dónal Lunny, Moya Brennan, Christy Moore, Kirsty MacColl, Michael McGoldrick.

Dojednanou novinkou letošní Keltské noci bude i vynikající skupina CISAL PIPERS z Itálie, která se ve své zemi patří k nejlepším keltským hudebním projektům. Další významnou novinkou KN bude skupina RADIM ZENKL & Europick (USA/CZ) – Radim Zenkl je světově proslulý český muzikant žíjící od roku 1988 v USA, kde se stal i vítězem soutěže US National Mandolin Championship 1992 a v USA je po něm dokonce pojmenován nový styl hry na mandolínu – tzv. ‘zenkl style’. A ještě jedna novinka KN 2019! Výborná skupina CARRANTUOHILL z Polska. Skupina Carrantuohill hraje již více než 30 let hudbu založenou na keltské tradici, vystoupila na více než 2 500 koncertech v Polsku a po celém světě. Vydali 14 desek, na kterých spolupracovali s nejvýznamnějšími polskými umělci. Carrantuohill navštívili mnohokrát Irsko, kde vystupovali na nejoblíbenějších festivalech a získali cenné hudební zkušenosti přímo u zdroje keltské, irské a skotské hudby. Mezi nejvýznamnějšími okamžiky kariéry Carrantuohillu patřilo: vystoupení v Claremont McKenna College v USA (Kalifornie) na osobní pozvání nositele Nobelovy ceny, básníka Czesława Miłosze, a také vystoupení na „Guinnessově irském festivalu“ ve Švýcarsku, jeden z největších festivalů irské hudby na světě. Ani letos nebudou chybět hvězdné stálice KN: SLIOTAR z Irska, SELFISH MURPHY z Drákulova kraje -Transylvánie, mnoha cenami ověnčený TOMÁŠ KOČKO a Orchestr, dále neméně vynikající skupiny, jako např. vynikající keltsko-bretanští BRAN, IRISH ROSE (SK), DELORAINE, HAPPY TO MEET, KELT GRASS BAND a VINTAGE WINE. Po několika letech opět přijedou i vynikající punckoví CURLIES, folkmetaloví WOLFARIAN a také skupina irské tradiční hudby DÁLACH. Na KN 2019 nebude chybět ani irský tanec, který předvedou skupiny ERIU z Polska a DÉMÁIRT z Brna. Páteční půlnoc osvítí svojí ohňovou show mistr AKÁDA a jeho družina.

Keltská noc není jen o hudbě a tanci, ale také o keltské historii a tradicích. Členové skupiny LATENART postaví letos v hojném počtu svůj keltský tábor, kde vám budou předvádět keltská řemesla a druid Luwer poví zájemcům mnoho zajímavého o keltské historii a tradicích. Přednášku o keltské spiritualitě bude mít tradičně i naše keltská čarodějka Erika. Tradičně se budou vyučovat irské tance pod taktovkou skupiny DÉMÁIRT. Během sobotního festivalového dne budou také probíhat workshopy v režii Cisal Pipers (hra na dudy a flétny), Radim Zenkl (hra na mandolínu a irské buzouki), J.P. ze Sliotar (kytarová hra v ladění DADGAD), Petr John (výroba kožených bot a bubnů z přírodních materiálů). Keltské boje letos předvede historická skupina ADOREA. Spolek Adorea byl založen v roce 1998. Zabývá se studiem, nácvikem, předváděním a popularizací šermu. Tvorbou choreografií a výukou scénického šermu a přípravou herců na akční scény. Členové se účastnili mnoha filmových natáčení, divadelních představení, komponovaných show, šermířských choreografií, duelů, hromadných šarvátek a bitev. Mají zkušenosti s mnoha vystoupeními v zahraničí, např. v USA, Holandsku, Španělsku, Slovensku, Německu, Polsku, Itálii, Turecku a kaskadérskými scénami na filmových natáčení a v komponovaných programech.

Keltská noc musí být také o dobré náladě a krásné atmosféře, samozřejmostí bude opět dobré jídlo a pití všeho druhu, včetně keltské medoviny od starého Kelta Roberta. Keltská noc není festival komerčního zaměření, její hlavní vizí a posláním je a bude i nadále připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje většinu zemí Evropské Unie a která ovlivnila i kulturu mnoha zemí po celém světě. Chceme také ukázat, že i náš region je významnou součástí této historie.


Srdečně zveme všechny, kdo máte rádi irskou a keltskou hudbu, irský tanec, pravou keltskou zábavu, přijďte s námi prožít krásný keltský víkend do Plumlova. Těšíme se na vás!


Tom Somr – starý Viking a celý organizační tým KN


keltska noc

HUDEBNÍ NOVINKY KN 2019

keltska noc

INZERCE

keltska noc
keltska noc
keltska noc

NAPSALI O FESTIVALU...

OFICIÁLNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA KN 2019 SE PŘIPRAVUJE

keltska noc

OFICIÁLNÍ STÁNEK KELTSKÉ NOCI

keltska noc

I letos pro vás připravujeme speciální, limitovanou edici oděvů, předmětů a doplňků s logem našeho festivali KELTSKÁ NOC s možností jejich zakoupení na oficiálním stánku Keltské noci ve festivalovém areálu. Oficiální stánek festivalu Keltská noc bude otevřen po celou dobu konání festivalu s možností zakoupit taktéž hudební nosiče jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc. Tak neváhejte a užijte si festival v řádném keltském oděvu, či ozdobeni nějakým tím doplňkem!

OSLAVTE S NÁMI 18. VÝROČÍ!

CESTUJEME...

keltska noc

Sdílejte spolujízdu autem mezi městy při cestě na festival. Buďte součástí spolehlivé komunity s 30 miliony členy! Více zde.

keltska noc

Tom Somr - IRISH MORNING

autorské CD Toma Somra

Toto autorské CD Toma Somra obsahuje 11 skladeb, z toho 7 písní a 4 instrumentálky. CD je stylově velmi pestré (od balad a romantických melodií, přes rock, moderní pop až k funky stylu), přesto však všechny skladby spojuje silné ovlivnění Toma Somra irskou hudbou, a to jak v melodiích, tak i v instrumentaci jeho skladeb. Úvodní skladba Irish Morning se stala v Tomově „life“ provedení kultovní melodií Mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc – Plumlov, kde zaznívá již po dobu 17 let, letos však vychází poprvé v historii na hudebním nosiči. Hudba na této desce přináší jak relax pro duši, tak i nabíjí pozitivní energií v rychlejších skladbách. Autorem hudby i všech textů je Tom Somr (zpěv, irské flétny, Panova flétna, akustická i elektrická kytara, baskytara, saxofony, klávesy a programování). Hudební hosté: Ray McCormac (Irsko) – irské dudy, Anja Syrik (Dánsko) – zpěv Michael Vašíček (ČR) – bezpražcová baskytara ve skladbě 05 – Love and Pain Natočeno v letech 2017 a 2018 ve studiu TSmusicDK, Odense, Dánsko.


CD je možné on-line zakoupit zde.


IRISH MORNING - PROMO VIDEO

keltska noc

FOTOGALERIE

keltska noc

VIDEOGALERIE

keltska noc
keltska noc

AUDIO PŘEHRÁVAČ

keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Krásný, krásný, krásný… Moc se vám festival vydařil. Keltská noc byla parádní. Měli jsme moc hezkou dovolenou uprostřed fajn lidí, skvělé kapely a úžasná atmosféra. Ta vaše Morava je moc prima. Všechno takové v pohodě, opravdu nám tam bylo u vás moc hezky. Vrchol festivalu irská skupina Sliotar to byl skvělý nápad. Ještě jednou moc děkujeme za krásnou dovolenou spojenou s festivalem Keltská noc na Plumlově.“

Laďka Budilová

keltska noc

ČLÁNEK...

keltska noc

Keltové jsou nejstarším doloženým etnikem severně od Alp. Krystalizačním centrem této populace bylo území jihozápadních Čech, Bavorska, východní Francii a přiléhající části Švýcarska. Odtud počínaje 5. stoletím př. n. l. osídlili v několika vlnách celou západní a střední Evropu. Jsou tak prvním známým etnikem, které významným způsobem ovlivnilo osud našeho území, na kterém obsadily nejúrodnější části země. Více zde.

FESTIVAL KELTSKÁ NOC

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival každoročně konaný v České republice, Plumlov, kemp Žralok, doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňová show, atd. Na pódiu fetivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představilo více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar z Dublinu, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy, skupina Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Keltská noc je kvalitní kulturní akcí, která dobře reprezentuje moravský region a jeho keltské kulturní tradice, akcí která přitahuje stále více a více lidí nejen z celé České Republiky, ale i ze zahraničí. Pořadatelé jsou hrdí, že mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou je jednoznačně označován za jeden z nejlepších festivalů svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. Ať žije festival Keltská noc v moravském městě Plumlov! Těšíme se i na Vaši návštěvu na letošním festivalu Keltská noc.