keltska noc

keltska noc

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA
POD ZÁŠTITOU HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE LADISLAVA OKLEŠŤKA

keltska noc

HELLO EVERYBODY!!!

keltska noc

Mezinárodní hudební festival KELTSKÁ NOC 2018 je zdárně za námi !


Všichni keltští, ale i severští bohové z Asgaardu stáli opět při nás, takže 17. ročník festivalu se velice vydařil. Letošní Keltská noc proběhla ve dnech 20. – 21. 7. 2018 – tradičně opět v autokempu Žralok ve městě Plumlov, které se pyšní nejen svým zámkem, ale i bohatou keltskou historií svého okolí. Ketská noc 2018 se konala za finanční podpory Olomouckého kraje a města Prostějova. Ve skvělém programu KN 2018 vystouplo asi 150 umělců a účinkujících z 9 zemí Evropy. Letošní významnou novinkou byla skupina CELKILT z Francie, která se řadí k nejlepším keltským hudebním projektům součastné Evropy. Dalšími novinkami KN byla skvělá pražská skupina LUA a také výborná brněnská skupina DELORAINE. Po třech letech KN opět navštívila skvělá CELTICA PIPES ROCK z Rakouska a vynikající seskupení tří muzikantů TRADISH z Dánska.


V programu KN 2018 nechyběly ani hvězdné stálice KN: SLIOTAR z Irska, SELFISH MURPHY z Drákulova kraje – Transylvánie, legendární skupina ČESKÉ SRDCE, mnoha cenami ověnčený TOMÁŠ KOČKO a Orchestr, dále neméně vynikající skupiny, jako např. POITÍN, GWALARN, QUANTI MINORIS, HAPPY TO MEET, JOLLY BUSKERS a VINTAGE WINE.

Návštěvníci KN 2018 mohli tradičně shlédnout i irský tanec, který předvedly skupiny ERIU z Polska a DÉMÁIRT z Brna. Sobotní festivalové odpoledne nám zpříjemnil soubor skotských dudáků The Rebel Pipers. Výborné reference byly i na sobotní Poledance v keltském stylu v podání Bobbie a Jindřicha na hudbu starého Vikinga Toma. Členové historické skupiny LATENART návštěvníkům předvedli ve svém keltském táboře různá keltská řemesla a druid Luwer povídal mnoho zajímavého o keltské historii a tradicích as přednáškou o keltské spiritualitě nechyběla ani i naše keltská čarodějka Erika. Další novinkou KN byla keltská šermířsko-divadelní skupina MENHIR která vystoupila před hlavní scénou během sobotního odpoledne a zájemci o irský tanec se opět něco nového naučili při tradiční sobotní výuce irského tance pod taktovkou skupiny Démáirt. Krásným zážitkem byla i keltská svadba. Pro dva mladé lidi, kteří se před 2 lety na KN seznámili a během letošního ročníku byli oddáni, ji společně připravili druid Lunwer a starý Viking Tom. Máme radost, že festival proběhl opět v dobré náladě a krásné atmosféře, samozřejmostí bylo dobré jídlo a pití všeho druhu, včetně keltské medoviny od starého Kelta Roberta.

Keltská noc není festival komerčního zaměření, její hlavní vizí a posláním je a bude i nadále připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje většinu zemí Evropské Unie a které ovlivnilo i kulturu mnoha zemí po celém světě. Naší snahou je ukázat, že i náš region je významnou součástí této historie.

Děkujeme všem našim partnerům za podporu festivalu a věříme, že nám i do budoucna zachovají přízeň. Vřelé díky také všem pracovníkům KN za jejich pomoc a nasazení, velké poděkování i týmu zabezpečující podium, zvuk a světla za to, že současný vizuál festivalu již kvalitou velmi přesahuje běžné regionální podmínky, pracovníkům kempu Žralok za dobrou spolupráci. Děkujeme také všem stánkařům a návštěvníkům festivalu že s námi spoluvytváří onu krásnou atmosféru, kterou je již náš festival Keltská noc známý nejen v ČR, ale i v mnoha dalších zemích Evropy.


Zachovejte nám všichni přízeň a těšme se už pomalu na příští – 18. ročník KN, který proběhne ve dnech 19.-21.7. 2019. Sláinte ! Ať žije Keltská noc 2019 !


Tom Somr – starý Viking a celý organizační tým KN


keltska noc
keltska noc

NOVINKY FESTIVALU...

HUDEBNÍ NOVINKY KN 2018

PLAKÁT KN 2018

keltska noc

INZERCE...

keltska noc
keltska noc
keltska noc

OFICIÁLNÍ STÁNEK KELTSKÉ NOCI

keltska noc

I letos pro vás připravujeme speciální, limitovanou edici oděvů, předmětů a doplňků s logem našeho festivali KELTSKÁ NOC s možností jejich zakoupení na oficiálním stánku Keltské noci ve festivalovém areálu. Oficiální stánek festivalu Keltská noc bude otevřen po celou dobu konání festivalu s možností zakoupit taktéž hudební nosiče jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc. Tak neváhejte a užijte si festival v řádném keltském oděvu, či ozdobeni nějakým tím doplňkem!

OSLAVTE S NÁMI 18. VÝROČÍ!

CESTUJEME...

keltska noc

Sdílejte spolujízdu autem mezi městy při cestě na festival. Buďte součástí spolehlivé komunity s 30 miliony členy! Více zde.

Tom Somr - IRISH MORNING

autorské CD Toma Somra

Toto autorské CD Toma Somra obsahuje 11 skladeb, z toho 7 písní a 4 instrumentálky. CD je stylově velmi pestré (od balad a romantických melodií, přes rock, moderní pop až k funky stylu), přesto však všechny skladby spojuje silné ovlivnění Toma Somra irskou hudbou, a to jak v melodiích, tak i v instrumentaci jeho skladeb. Úvodní skladba Irish Morning se stala v Tomově „life“ provedení kultovní melodií Mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc – Plumlov, kde zaznívá již po dobu 17 let, letos však vychází poprvé v historii na hudebním nosiči. Hudba na této desce přináší jak relax pro duši, tak i nabíjí pozitivní energií v rychlejších skladbách. Autorem hudby i všech textů je Tom Somr (zpěv, irské flétny, Panova flétna, akustická i elektrická kytara, baskytara, saxofony, klávesy a programování). Hudební hosté: Ray McCormac (Irsko) – irské dudy, Anja Syrik (Dánsko) – zpěv Michael Vašíček (ČR) – bezpražcová baskytara ve skladbě 05 – Love and Pain Natočeno v letech 2017 a 2018 ve studiu TSmusicDK, Odense, Dánsko.


CD je možné on-line zakoupit zde.


IRISH MORNING - PROMO VIDEO

keltska noc

FOTOGALERIE

keltska noc

VIDEOGALERIE

keltska noc

AUDIO PŘEHRÁVAČ

keltska noc

NAPSALI O FESTIVALU...

keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Krásný, krásný, krásný… Moc se vám festival vydařil. Keltská noc byla parádní. Měli jsme moc hezkou dovolenou uprostřed fajn lidí, skvělé kapely a úžasná atmosféra. Ta vaše Morava je moc prima. Všechno takové v pohodě, opravdu nám tam bylo u vás moc hezky. Vrchol festivalu irská skupina Sliotar to byl skvělý nápad. Ještě jednou moc děkujeme za krásnou dovolenou spojenou s festivalem Keltská noc na Plumlově.“

Laďka Budilová

keltska noc

KELTSKÁ KOMUNITA / BLOG

keltska komunita

Keltská komunita – naše „opidium“

v casech keltu

Život na Jantarové stezce v časech keltů

Co vám na festivalu KN chybí?

Co vám na festivalu KN chybí?

ČLÁNEK...

keltska noc

Keltové jsou nejstarším doloženým etnikem severně od Alp. Krystalizačním centrem této populace bylo území jihozápadních Čech, Bavorska, východní Francii a přiléhající části Švýcarska. Odtud počínaje 5. stoletím př. n. l. osídlili v několika vlnách celou západní a střední Evropu. Jsou tak prvním známým etnikem, které významným způsobem ovlivnilo osud našeho území, na kterém obsadily nejúrodnější části země. Více zde.

keltska noc

FESTIVAL KELTSKÁ NOC

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival každoročně konaný v České republice, Plumlov, kemp Žralok, doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňová show, atd. Na pódiu fetivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představilo více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar z Dublinu, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy, skupina Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Keltská noc je kvalitní kulturní akcí, která dobře reprezentuje moravský region a jeho keltské kulturní tradice, akcí která přitahuje stále více a více lidí nejen z celé České Republiky, ale i ze zahraničí. Pořadatelé jsou hrdí, že mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou je jednoznačně označován za jeden z nejlepších festivalů svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. Ať žije festival Keltská noc v moravském městě Plumlov! Těšíme se i na Vaši návštěvu na letošním festivalu Keltská noc.