keltska noc

keltska noc

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA
POD ZÁŠTITOU HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE LADISLAVA OKLEŠŤKA

keltska noc

HELLO EVERYBODY!!!

keltska noc

KELTSKÁ NOC 2017 – organizační tým je již od ledna ve fázi příprav 16. ročníku.


Až prořízne vzduch nad krajinou
keltských dud a fléten ostrý zvuk,
až roh můj naplní se medovinou
a k boji připraví se skotský pluk.

Až zazní do kraje by všechny roztančil
ten podmanivý rytmus bodhránu,
až valčík a polku nahradí nám jig a reel
a medovinu budem pít i po ránu.

Až na zdraví Slovan napije se s Keltem
a starý Viking zvolá: „Hello everybody“,
až Ray a jeho „pííííívo…“ zazní kempem,
to je znamení, že Keltská noc je zase tady.

Tom Somr – starý VikingMezinárodní hudební festival Keltská noc se stal v průběhu své existence neodmyslitelnou součástí kulturního léta Olomouckého kraje. Ve dnech 21. – 22. 7. 2017 proběhne jeho, v pořadí již 16. ročník a je již tradicí, že festival proběhne v autokempu Žralok ve městě Plumlov, které se pyšní nejen svým zámkem, ale i keltskou historií svého okolí. V roce 2002, kdy tato akce proběhla úplně poprvé formou 2 samostatných koncertů (jeden v Olomouci na „Pevnůstce“ a druhý u Plumlovské přehrady), si ani její iniciátor, hudebník Tomáš Somr, ani nikdo z dalších protagonistů nedokázal představit, že vlastně stojí u zrodu festivalu, který se jednou stane svým zaměřením ojedinělý nejen v České republice, ale stane se významnou kulturní akcí, která přesahuje hranice naší země.

Za dobu existence festivalu se na jeho pódiu vystřídaly vedle českých a slovenských hudebníků také stovky umělců z mnoha zemí nejen Evropy ale i celého světa, např.: Irska, Dánska, Velké Británie, Francie, Španělska, Německa, Rakouska, USA, Kanady, Nového Zélandu a dalších zemí… Připomeňme si zahraniční skupiny a umělce, jako např.: Sliotar, Gráda, Boys of the Hills, Steafan Hannigan, Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Paulin Scanlon, Moving Cloud, Tradish, Matching Ties, J.Eoin, a další…

Letošní novinky Keltské noci: po mnoha letech k nám opět přijede z Kanady Steafan Hannigan se svojí rodinnou kapelou CLAN HANNIGAN, soubor irských tanců z Polska ERIU, výborná česká skupina ISARA a další česká kapela z Brna WOLFARIAN. Nebudou chybět ani stálice KN: SLIOTAR z Irska, Selfish Murphy z Drákulova kraje -Transylvánie, mnoha cenami ověnčený Tomáš Kočko s Orchestrem, Bran, České Srdce, Poitín a další skvělé kapely… Podrobnosti o programu KN 2017 se dozvíte komplet v sekci Program.

Keltská noc není jen o hudbě a tanci, ale také o keltské historii, která je úzce spjatá s naším krajem, o keltské spiritualitě (čarodějka Erika) a předvádění života keltů formou ukázek starých keltských řemesel (Latenart a druid Lunwer), výroby zbraní a ukázky bojů (Scottish Living History). Opět se budou vyučovat irské tance pod taktovkou skupiny Démáirt. Keltská noc je také o dobré náladě a krásné atmosféře, kterou spoluvytvářejí všichni návštěvníci festivalu, kteří se sjíždí jak z celé ČR, tak i ze zahraničí, samozřejmostí bude opět dobré jídlo a pití všeho druhu, včetně keltské medoviny.

Keltská noc není festival komerčního zaměření, její hlavní vizí a posláním bude v rámci finančních možností i nadále připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje většinu zemí Evropské Unie a která ovlivnila i kulturu mnoha zemí po celém světě. Chceme také ukázat, že i náš region je významnou součástí této historie.

Srdečně zveme všechny, kdo máte rádi irskou a keltskou hudbu, irský tanec, pravou keltskou zábavu, přijďte s námi prožít krásný keltský víkend do Plumlova.

Těšíme se na vás. Bůh ochraňuj Keltskou noc! Sláinte!


Za celý organizační tým festivalu / Tom Somr – starý Viking.


keltska noc
keltska noc

NOVINKY FESTIVALU...

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK KN 2017

v on-line prodejní síti TICKETSTREAM

HUDEBNÍ NOVINKY KN 2017

PLAKÁT KN 2017

keltska noc

INZERCE...

keltska noc
keltska noc
keltska noc

OFICIÁLNÍ STÁNEK KELTSKÉ NOCI

DSC_0853

I letos pro vás připravujeme speciální, originální sérii oděvů, předmětů a doplňků s logem našeho festivali KELTSKÁ NOC s možností jejich zakoupení na oficiálním stánku Keltské noci ve festivalovém areálu. Oficiální stánek festivalu Keltská noc bude otevřen po celou dobu konání festivalu s možností zakoupit taktéž hudební nosiče jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc. Tak neváhejte a užijte si festival v řádném keltském oděvu, či ozdobeni nějakým tím doplňkem!

OSLAVTE S NÁMI 16. VÝROČÍ!

CESTUJEME...

keltska noc

Sdílejte spolujízdu autem mezi městy při cestě na festival. Buďte součástí spolehlivé komunity s 30 miliony členy! Více zde.

keltska noc

FOTOGALERIE

keltska noc

VIDEOGALERIE

keltska noc

AUDIO PŘEHRÁVAČ

keltska noc

NAPSALI O FESTIVALU...

keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Krásný, krásný, krásný… Moc se vám festival vydařil. Keltská noc byla parádní. Měli jsme moc hezkou dovolenou uprostřed fajn lidí, skvělé kapely a úžasná atmosféra. Ta vaše Morava je moc prima. Všechno takové v pohodě, opravdu nám tam bylo u vás moc hezky. Vrchol festivalu irská skupina Sliotar to byl skvělý nápad. Ještě jednou moc děkujeme za krásnou dovolenou spojenou s festivalem Keltská noc na Plumlově.“

Laďka Budilová

keltska noc

KELTSKÁ KOMUNITA / BLOG

keltska komunita

Keltská komunita – naše „opidium“

v casech keltu

Život na Jantarové stezce v časech keltů

Co vám na festivalu KN chybí?

Co vám na festivalu KN chybí?

ČLÁNEK...

keltska noc

Keltové jsou nejstarším doloženým etnikem severně od Alp. Krystalizačním centrem této populace bylo území jihozápadních Čech, Bavorska, východní Francii a přiléhající části Švýcarska. Odtud počínaje 5. stoletím př. n. l. osídlili v několika vlnách celou západní a střední Evropu. Jsou tak prvním známým etnikem, které významným způsobem ovlivnilo osud našeho území, na kterém obsadily nejúrodnější části země. Více zde.

keltska noc

FESTIVAL KELTSKÁ NOC

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival každoročně konaný v České republice, Plumlov, kemp Žralok, doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňová show, atd. Na pódiu fetivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představilo více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar z Dublinu, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy, skupina Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Keltská noc je kvalitní kulturní akcí, která dobře reprezentuje moravský region a jeho keltské kulturní tradice, akcí která přitahuje stále více a více lidí nejen z celé České Republiky, ale i ze zahraničí. Pořadatelé jsou hrdí, že mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou je jednoznačně označován za jeden z nejlepších festivalů svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. Ať žije festival Keltská noc v moravském městě Plumlov! Těšíme se i na Vaši návštěvu na letošním festivalu Keltská noc.