keltska noc

keltska noc

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA
POD ZÁŠTITOU HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE LADISLAVA OKLEŠŤKA

keltska noc

HELLO EVERYBODY!!!

keltska noc

KELTSKÁ NOC 2017 je úspěšně za námi – DÍKY VŠEM !!!


16. ročník Keltské noci – svátku všech Keltů a spřátelených Vikingů, Slovanů, Germánů i Franků je za námi a ukazuje se víc a víc, že právě Keltská noc – Plumlov se stala dle ohlasů jak návštěvníků, tak i účinkujících největším keltským festivalem v ČR a svou konstantní kvalitou a krásnou atmosférou je opravdu ojedinělou akcí s mezinárodním dosahem. Letošní ročník navštívilo více než 3 tisíce nadšených diváků – vyznavačů keltské kultury, a to jak z ČR, tak i ze Slovenska, Polska, Rakouska a Dánska a společně jsme prožili krásný keltský víkend v družné atmosféře, prosycené dobrou hudbou, tancem, skvělým jídlem a keltskou medovinou, která opět tekla proudem… 🙂Mezi návštěvníky KN 2017 byl i hejtman Olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk, spolu s dalšími významnými zástupiteli olomouckého regionu, který je již mnoho let stálým partnerem Keltské noci a bez jehož finanční podpory by festival nemohl držet úroveň, kterou dnes má. Letošní Keltská noc se dočkala i velmi nečekané, a pro všechny hodně překvapivé návštěvy bývalého ministra financí ČR, protože jsme nevěděli, že i on se zajímá o keltskou kulturu 🙂 Děkujeme za návštěvu také všem zastupitelům města Prostějova a města Plumlova, kteří Keltskou noc také již mnoho let podporují.

Zastupitelé Olomouckého kraje se v průběhu KN 2017 vyjádřili, že Keltskou noc zařadí do kategorie: KULTURNÍ UDÁLOSTI REGIONU, z čehož máme velkou radost a je to jistě i příslib do budoucna, že Keltská noc se bude jako kulturní akce dál vyvíjet a zlepšovat.

Program KN 2017 byl opět bohatý na účast zahraničních umělců, kromě souborů z Moravy, Čech a Slovenska účinkovali umělci z Irska, Kanady, Anglie, Polska, Maďarska a Rumunska. Výraznou osobností KN 2017 byl propagátor irské hudby z Kanady Steafán Hannigan, který je autorem světově známých publikací, školy hry na irskou flétnu a můžeme ho slyšet jak na nahrávkách světových kapel (např. Depeche Mode), tak i u řady filmových soundtracků.

KN 2017 proběhla ve všech směrech perfektně a bezproblémově, a to nejen díky skvělé organizaci festivalu, ale také díky složení a kulturnímu zaměření všech návštěvníků KN. Počasí letošnímu ročníku Keltské noci také přálo a jediný, asi půlhodinový deštík byl pro všechny příjemným osvěžením jinak velice parného víkendu. Za celý organizační tým KN chci touto cestou velice poděkovat všem partnerům KN za jejich podporu, všem účinkujícím za skvělé výkony (a to jak muzikantům, tak i tanečníkům, keltskému táboru a bojovníkům), velký dík patří týmu zvukaře KN (M. Horký a spol.) a technikům od světel a projekce (J. Čmel), dále všem pracovníkům KN a technické podpoře na všech úrovních spolupráce, také všem stánkařům za skvělé jídlo, pití a ostatní sortiment, velký dík i vám, všem návštěvníkům festivalu za super atmosféru a v neposlední míře dík za perfektní spolupráci celému plumlovskému kempu Žralok.

Tímto chci zároveň pozvat všechny na další ročník festivalu – KN 2018 se bude konat ve dnech 20. – 21. 7. 2018 !!! Ještě jednou díky moc a budeme se všichni těšit na příští rok – opět v Plumlově na Žraloku.

Keltská noc 2017 je za námi – ať žije Keltská noc 2018 !!!


Tom Somr – starý Viking a celý organizační tým KN (Vladimír, David a Bobbie)


keltska noc
keltska noc

NOVINKY FESTIVALU...

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK KN 2017

v on-line prodejní síti TICKETSTREAM

HUDEBNÍ NOVINKY KN 2017

PLAKÁT KN 2017

keltska noc

INZERCE...

keltska noc
keltska noc
keltska noc

OFICIÁLNÍ STÁNEK KELTSKÉ NOCI

I letos pro vás připravujeme speciální, originální sérii oděvů, předmětů a doplňků s logem našeho festivali KELTSKÁ NOC s možností jejich zakoupení na oficiálním stánku Keltské noci ve festivalovém areálu. Oficiální stánek festivalu Keltská noc bude otevřen po celou dobu konání festivalu s možností zakoupit taktéž hudební nosiče jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc. Tak neváhejte a užijte si festival v řádném keltském oděvu, či ozdobeni nějakým tím doplňkem!

OSLAVTE S NÁMI 16. VÝROČÍ!

CESTUJEME...

keltska noc

Sdílejte spolujízdu autem mezi městy při cestě na festival. Buďte součástí spolehlivé komunity s 30 miliony členy! Více zde.

keltska noc

FOTOGALERIE

keltska noc

VIDEOGALERIE

keltska noc

AUDIO PŘEHRÁVAČ

keltska noc

NAPSALI O FESTIVALU...

keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Krásný, krásný, krásný… Moc se vám festival vydařil. Keltská noc byla parádní. Měli jsme moc hezkou dovolenou uprostřed fajn lidí, skvělé kapely a úžasná atmosféra. Ta vaše Morava je moc prima. Všechno takové v pohodě, opravdu nám tam bylo u vás moc hezky. Vrchol festivalu irská skupina Sliotar to byl skvělý nápad. Ještě jednou moc děkujeme za krásnou dovolenou spojenou s festivalem Keltská noc na Plumlově.“

Laďka Budilová

keltska noc

KELTSKÁ KOMUNITA / BLOG

keltska komunita

Keltská komunita – naše „opidium“

v casech keltu

Život na Jantarové stezce v časech keltů

Co vám na festivalu KN chybí?

Co vám na festivalu KN chybí?

ČLÁNEK...

keltska noc

Keltové jsou nejstarším doloženým etnikem severně od Alp. Krystalizačním centrem této populace bylo území jihozápadních Čech, Bavorska, východní Francii a přiléhající části Švýcarska. Odtud počínaje 5. stoletím př. n. l. osídlili v několika vlnách celou západní a střední Evropu. Jsou tak prvním známým etnikem, které významným způsobem ovlivnilo osud našeho území, na kterém obsadily nejúrodnější části země. Více zde.

keltska noc

FESTIVAL KELTSKÁ NOC

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival každoročně konaný v České republice, Plumlov, kemp Žralok, doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňová show, atd. Na pódiu fetivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představilo více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar z Dublinu, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy, skupina Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Keltská noc je kvalitní kulturní akcí, která dobře reprezentuje moravský region a jeho keltské kulturní tradice, akcí která přitahuje stále více a více lidí nejen z celé České Republiky, ale i ze zahraničí. Pořadatelé jsou hrdí, že mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou je jednoznačně označován za jeden z nejlepších festivalů svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. Ať žije festival Keltská noc v moravském městě Plumlov! Těšíme se i na Vaši návštěvu na letošním festivalu Keltská noc.