keltska noc

Carrantuohill

POLSKO

>>>

Carrantuohill

POLSKO


CARRANTUOHILL – keltská skupina z Polska. Skupina Carrantuohill hraje již více než 30 let hudbu založenou na keltské tradici, vystoupila na více než 2 500 koncertech v Polsku a po celém světě.
Vydali 14 desek, na kterých spolupracovali s nejvýznamnějšími polskými umělci: Anna Maria JOPEK, Anna DYMNA , Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Anita LIPNICKA, Kuba BADACH, Robert KASPRZYCKI, Urszula DUDZIAK a mnoho dalších…

Jejich nahrávky získaly řadu významných ocenění, „INIS“ se stal ZLATÝM ZÁZNAMEM a „SESSION-Natural Irish & Jazz“, který získal cenu FRYDERYK AWARD, právě dosáhl stavu PLATINUM RECORD.

Carrantuohill navštívili mnohokrát Irsko, kde vystupovali na nejoblíbenějších festivalech a získali cenné hudební zkušenosti přímo u zdroje keltské, irské a skotské hudby.
Mezi nejvýznamnějšími okamžiky kariéry Carrantuohillu patřilo: vystoupení v Claremont McKenna College v USA (Kalifornie) na osobní pozvání nositele Nobelovy ceny, básníka Czesława Miłosze, a také vystoupení na „Guinnessově irském festivalu“ ve Švýcarsku, jeden z největších festivalů irské hudby na světě.

Koncerty Carrantuohill jsou dobře přijímány jak na velkých festivalech, tak i na intimnějších koncertech. Vystupovali v mnoha irských hospodách a festivalech, jako je Woodstock Festival (Polsko), Roches de Celtique (Francie), Tanec s Lunasou (Irleland), Guinness Irish Festival (Švýcarský), Cork Folk Festival (Irsko), Sziget Festival (Maďarsko) , Guinness Tour (Německo), Trypilskie Koło (Ukrajina), Guinness Tour (Rusko), EuroFestival (Rumunsko) a velké množství polských míst, jako je divadlo ROMA, Kongresový sál a DMiT…
Vystoupení na Keltské noci 2019 bude jejich první vystoupení v ČR.


ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY INTERPRETA