keltska noc

Radim Zenkl & Europick

USA / CZ

>>>

Radim Zenkl & Europick

USA / CZ


Čechoameričan Radim Zenkl založil toto hudební sdružení v roce 2005 jako svou příležitostnou kapelu na koncerty v České republice během svých každoročních návštěv. Věnují se keltské hudbě, folku, bluegrassu, jazzu a vlastní tvorbě. Vystoupili na festivalech Beltine v Náměšti, Skotské hry na Sychrově, Jamboree ve Strakonicích, Gody v Liberci, v pražské Lucerně, samostatných koncertech v Praze, Brně, Ostravě a v televizním pořadu Noc s Andělem.

Současné obsazení kapely:
Radim Zenkl – mandolína, mandola, irské bouzouki, flétny, didgeridoo, zpěv
Vlaďka Chaloupková – kytara, harmonika, zpěv
Jiří Válek – basová kytara, banjo, zpěv
Miloš Pohl – perkuse, klávesy, zpěv

Odkazy na videa:Radim Zenkl v pořadu ‚Gejzír‘ České televize (2019)

Radim Zenkl v pořadu ‘Na plovárně’ s Markem Ebenem

Radim Zenkl
Narozen v Opavě, v 80-tých letech působil v ostravských skupinách Athabasca a Rozkol. V roce 1985 založil a vedl skupinu Tyrkys, která vyhrála ve finále Porty v roce 1988. Od léta roku 1989 působí v USA, kde v roce 1992 zvítězil v prestižní celoamerické mandolinové soutěži s mezinárodní účastí Winfield Mandolin Championship. Natočil osm CD, spolupracoval jako studiový hráč na více než 60-ti CD a vynalezl speciální mandolínovou techniku, při které nástroj zní jako dva nástroje současně. Koncertně a studiově spolupracuje s hráči nové akustické hudby jako je např. Béla Fleck, Jerry Garcia, David Grisman, Mike Marshall, Jerry Douglas, Stanley Jordan a další. Behěm návštěvy Irska v roce 1999 začal také hrát na tradiční irské písťaly a postupně na další flétny z celého světa.
Radim se objevil na pódiích mnoha zemí všech kontinentů a pravidelně také navštěvuje Českou republiku, kde ho kromě sólových vystoupení měli posluchači možnost slyšet ve spolupráci s hráči a skupinami jako je např: Druhá tráva, Buty, Čechomor, Jiří Stivín, Vlasta Redl, Hradišťan, Bratři Ebenové, Vladimír Mišík, Karel Plíhal, Waldemar Matuška, Samson Lenk a v televizních pořadech Na plovárně, Noc s Andělem a dalších.


ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY INTERPRETA