festival

festival

keltska noc

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE, STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA, MĚSTA PLUMLOVA A POD ZÁŠTITOU HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE ING. JOSEFA SUCHÁNKA.

keltska noc

MÍSTO A TERMÍN FESTIVALU KELTSKÁ NOC 2023

Letošní festival Keltská noc se bude konat v areálu kempu Žralok, Plumlov, Česká republika v romatickém prostředí přímo pod Plumlovským zámkem. Adresa provozovatele autokempu: ATC Žralok Plumlov, Plumlov 43, 798 03 Plumlov.

Termín mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc 2023, Plumlov, kemp Žralok:

Čtvrtek, pátek a sobota, 20. – 22. července 2023

MOŽNOSTI PARKOVÁNÍ

MAPA FESTIVALOVÉHO AREÁLU

keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Chtěl bych poděkovat za krásnou Keltskou noc. Takhle pěkně připravený a vkusný festival je dnes těžké najít. O skupině Sliotar není třeba hovořit, protě nejlepší. Zvláštní poděkování patří zvukaři, málokterá akce je tak dobře nazvučená. Taky chci ocenit areál a jeho „genius loci“. No, bylo to skvělé! Ještě jednou díky, a těším se na další ročníky festivalu Keltská noc!“

Ondřej Nehasil

keltska noc

INFO PRO NÁVŠTĚVNÍKY FESTIVALU

Identifikační náramky

Každý návštěvník festivalu obdrží po předložení vstupenky identifikační náramek na zápěstí, který ho opravňuje ke vstupu do areálu s možností jej opustit a zase se vrátit. Identifikační náramek je nepřenosný, při poškození je neplatný. Každý návštěvník je povinen se při vstupu do festivalového areálu i při kontrolách v areálu prokázat bezpečnostní službě platným identifikačním náramkem. V případě neplatného identifikačního náramku či nemožnosti se prokázat platnou vstupenkou, nebude návštěvníkovi umožněn vstup, popřípadě bude vyveden bezpečnostní službou z areálu. Dvoudenní vstupenka je platná pouze pro jednu osobu. Rozlišení jednotlivých festivalových dnů je dle barvy nepřenosného identifikačního náramku.


Zákazy a omezení

Z bezpečnostních důvodů není dovoleno do areálu festivalu vnášet jakékoliv skleněné nádoby včetně lahví, plechovky, hořlaviny, zbraně jakéhokoliv druhu, drogy a omamné látky, hořlaviny, předměty ohrožující bezpečnost, pyrotechnické předměty, otevřený oheň, vlastní jídlo a nápoje, laserová ukazovátka, magnetofony, filmové kamery, videokamery (zahrnuje formát Dv, Dv Cam, BetaCam, Super VHS, Super 8) ani profesionální fotoaparáty.


Pořadatelská služba

Pořadatelská služba slouží k ochraně návštěvníků a ke střežení areálu festivalu. Pracovníci pořadatelské služby budou jednotně oblečeni a označeni nápisem POŘADATEL. Pro příjemný a bezproblémový chod festivalu je nutné dodržovat pokyny pořadatelů a pořadatelské služby v rámci jejich kompetencí. Kompetence a povinnosti pořadatelské služby: kontrola vstupenek a identifikačních náramků při vstupu do areálu festivalu a při pohybu uvnitř areálu po celou dobu konání festivalu včetně průběžných kontrol; osobní prohlídka při vstupu do areálu. Dále pak vyvedení osoby z areálu festivalu (osoba bez platné vstupenky či poškozeného identifikačního náramku, agresivní osoby, osoby ohrožující bezpečnost, neautorizovaní prodejci a prodejci porušující smlouvu o prodeji, dealeři jakýchkoliv drog); usměrňování pohybu návštěvníků v případě evakuace, zamezení návštěvníkům vstupu do prostor nevyhrazených veřejnosti, pomoc handicapovaným návštěvníkům při vstupu do bariérových prostor, informace o zdravotnické službě, ochrana účinkujících a festivalového zařízení.

Kempování v areálu kempu Žralok

Srdečně vítáme kelty, kteří si pod paždí ponesou spacák a stan. Po dobu celého keltského víkendu je možné přímo v areálu kempovat. Kemp Žralok jako samostatný subjekt účtuje své služby dle aktuálního ceníku. Cena kempování není zahrnuta v ceně vstupného na festival Keltská noc. Po vstupu do areálu je nutné se registrovat v kempu hned za pokladnou. K nezbytné hygieně pro ubytované je možno využít sociální zázemí kempu. V případě nocování byste si neměli zapomenout s sebou vzít: průkaz pojištěnce, občanský průkaz, platnou vstupenku, peníze, hygienické potřeby, potřebné léky, pokrývku hlavy, opalovací krém, sluneční brýle, plavky.


Občerstvení a doplňkový prodej

V rámci organizace festivalu Keltská noc nabízíme dostatek prodejních míst s bohatým výběrem nápojů, občerstvení a gastronomických specialit. V průběhu festivalu budete mít také možnost zakoupit si ručně vyráběné předměty s keltskou tematikou. Po celou dobu konání festivalu bude k otevřen oficiální stánek festivalu Keltská noc s hudebními nosiči jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc.


Místo pro vozíčkáře a invalidy

V areálu festivalu Keltská noc bude u pódia vyhrazeno místo pro vozíčkáře a invalidní návštěvníky. Místo bude viditelně označené. Při vstupu do areálu kontaktujte pořadatelskou službu s označením POŘADATEL se žádostí o asistenci. Návštěvníci s průkazem ZTP a ZTP/P mají nárok na 50% slevu na vstupném. Akceptujeme i průkazy ZTP a ZTP/P jiných členských států EU.


Foto a video záznamy

Každá osoba vstupující do areálu festivalu souhlasí bez dalšího upozornění s bezplatným využitím svého obrazu nebo podobizny jako součásti jakéhokoli obrazového záznamu, přenosu či reprodukce pro komerční a propagační účely v rámci zobrazení celé nebo části akce a v souvislosti festivalem Keltská noc, pořadatelem festivalu a jeho partnery.

keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Dobrý den, jsme hrozné ostudy, už je to skoro týden co jsme prožili krásný festival Keltská noc a ještě jsme Vám všem, kteří jste festival pořádali ani nepoděkovali! Takže moc děkujeme za krásné zážitky a vstřícnost, kterou jste nám věnovali. Keltská noc se nám opravdu moc líbila a ještě dlouho z ní budeme ve vzpomínkách žít. Přejeme Vám hodně zdraví a sil do dalších akcí. Ještě jednou velký dík.“

Marcela a Jan Červinkovi

keltska noc

FESTIVAL KELTSKÁ NOC

Hlavní vizí a posláním festivalu Keltská noc do budoucna je a bude -připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy právě prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje velkou část zemí Evropské unie. Chceme také ukázát, že právě náš region je významnou součástí této historie.

Tomáš Somr
Umělecký ředitel (Předseda sdružení KELTSKÁ NOC, z.s.)

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival každoročně konaný v České republice, Plumlov, kemp Žralok, doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňová show, atd. Na pódiu fetivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představilo více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar z Dublinu, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy, skupina Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Keltská noc je kvalitní kulturní akcí, která dobře reprezentuje moravský region a jeho keltské kulturní tradice, akcí která přitahuje stále více a více lidí nejen z celé České Republiky, ale i ze zahraničí. Pořadatelé jsou hrdí, že mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou je jednoznačně označován za jeden z nejlepších festivalů svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. Ať žije festival Keltská noc v moravském městě Plumlov! Těšíme se i na Vaši návštěvu na letošním festivalu Keltská noc.