keltska noc

keltska noc

keltska noc

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE, STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA, MĚSTA PLUMLOVA A POD ZÁŠTITOU HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE ING. JOSEFA SUCHÁNKA.

HELLO EVERYBODY!

keltska noc

KELTSKÁ NOC 2022
22. – 23. 7. 2022 v kempu Žralok, Plumlov


Až prořízne vzduch nad krajinou
keltských dud a fléten ostrý zvuk,
až roh můj naplní se medovinou
a k boji připraví se skotský pluk.

Až zazní do kraje by všechny roztančil
ten podmanivý rytmus bodhránu,
až valčík, polku nahradí nám jig a reel
a medovinu budem pít i po ránu.

Až na zdraví Slovan napije se s Keltem
a starý Viking zvolá: „Hello everybody“,
až Ray a jeho „pííííívo…“ zazní kempem,
to je znamení, že Keltská noc je zase tady.

Tom Somr – Starý Viking


Slyšte všichni Keltové, Vikingové, Slované, Frankové, Germáni a jiné rozličné pohanstvo všeliké!

Po 2-leté povinné covidové pauze se Mezinárodní hudební festival – Keltská noc Plumlov opět vrací na českou festivalovou scénu, a to k radosti nejen organizátorů KN, ale především (podle velkého ohlasu) všech účinkujících a návštěvníků tohoto keltského festivalu a svátku všech, kdo mají tento druh kultury a historie našeho národa od srdce rádi a je v zájmu nás všech, aby neupadl v zapomnění. Jsme již všichni opravdu natěšení a věříme, že Keltskou noc najdeme letos stejně krásnou, jakou jsme ji před 2 lety nedobrovolně zanechali.


Keltská noc 2022 je již několik měsíců ve fázi intenzivních příprav a program letošního ročníku, jak bylo již dříve avizováno, s drobnými změnami, vychází především z programu plánovaných ročníků 2020 a 2021. Letošní Keltská noc proběhne ve dnech 22. – 23. 7. 2022 – tradičně opět v autokempu Žralok ve městě Plumlov. Věříme, že se bude Keltská noc 2022 opět konat za podpory a finanční spoluúčasti Olomouckého kraje, města Prostějova a doufáme, že i pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje, jak tomu bylo v minulosti, jednání stále probíhají.

V dvoudenním programu KN 2022 opět vystoupí asi 150 umělců a účinkujících z mnoha zemí Evropy. Máme v programu několik novinek, ale i osvědčené hvězdy Keltské noci, které máme všichni moc rádi. Již po 18. vystoupí na KN irská skupina z Dublinu – SLIOTAR. Tuto skupinu není potřeba představovat, protože si za ty dlouhé roky získala srdce a obdiv všech návštěvníků KN. Dále se můžete těšit na skupinu z Rakouska – CELTICA PIPES ROCK, která má již výrazné jměno po celém světě a přijede na Keltskou noc po 4 letech s novým CD Celtic Spirits. Účast opět přislíbila skupina CISAL PIPERS z Itálie která se ve své zemi patří k nejlepším keltským hudebním projektům a v roce 2019 si ji navždy zamilovalo jak publikum, tak i organizátoři KN. Dále vynikající světoznámý instrumentalista RADIM ZENKL, žíjící od roku 1989 v USA, kde se stal i vítězem soutěže US National Mandolin Championship 1992 a v USA je po něm dokonce pojmenován nový styl hry na mandolínu – tzv. ‘zenkl style’. Radim letos přijede potěšit publikum KN s novou sestavou – společně s mnoha cenami ověnčeným kytaristou Ondrou Kozákem – takže na KN 2022 nové složení: Zenkl & Kozák – band. Dalšími letošními novinkami KN bude: skupina RÍ-RA, která přijede s vynikající holandskou zpěvačkou a instrumentalistkou Loes van Schaijk a také skupina MALEMIRISH, které vystoupí obě v průběhu pátečního programu. Další hvězdné stálice KN: mnoha cenami ověnčený TOMÁŠ KOČKO a jeho Orchestr, dále neméně vynikající keltsko-bretanští BRAN, vynikající skupiny: IRISH ROSE (SK), DELORAINE, VINTAGE WINE, POITÍN, QUANTI MINORIS, GWALARN, HAPPY TO MEET, WOLFARIAN, DÁLACH. Na KN 2022 nebude chybět ani irský tanec, který předvedou skupiny ERIU z Polska a DÉMÁIRT z Brna. Páteční půlnoc osvítí svojí ohňovou show mistr AKÁDA a jeho družina.

Keltská noc není jen o hudbě a tanci, ale také o keltské historii a tradicích. Členové skupiny LATENART postaví letos v hojném počtu svůj keltský tábor, kde vám budou předvádět keltská řemesla a druid Luwer poví zájemcům mnoho zajímavého o keltské historii a tradicích. Přednášku o keltské spiritualitě bude mít tradičně i naše keltská čarodějka Erika. V sobotu odpoledne se budou vyučovat irské tance pod taktovkou skupiny DÉMÁIRT. Během sobotního festivalového dne budou také probíhat workshopy: *J.P. ze Sliotar (kytara v ladění DADGAD – 2) *CISAL PIPERS (starověké flétny a dudy a drums) *ZENKL & KOZÁK (mandolína a kytara). Vikingské boje letos předvede historická skupina ZUBŘI. Určitě se máte letos opět na co těšit a podrobnosti o všech účinkujících se dozvíte v sekci PROGRAM.

Keltská noc musí být samozřejmě také o dobré náladě a krásné atmosféře a nebude chybět dobré jídlo a pití všeho druhu, ani keltská medovina, kterou nám naservíruje starý Kelt Robert. Keltská noc není festival komerčního zaměření, její hlavní vizí a posláním je a bude i nadále připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje většinu zemí Evropské Unie a která ovlivnila i kulturu mnoha zemí po celém světě. Chceme také ukázat, že i náš region je významnou součástí této historie.


Srdečně zveme všechny, kdo máte rádi irskou a keltskou hudbu, irský tanec, pravou keltskou zábavu, přijďte s námi prožít krásný keltský víkend do Plumlova. Těšíme se na vás!


Tom Somr – starý Viking a celý organizační tým KN


VSTUPENKY NA FESTIVAL

Přehled typů vstupenek na festival, včetně možnosti zakoupení zvýhodněných vstupenek v předprodejích v kamenných prodejnách a on-line v síti TICKETSTREAM. Využijte zvýhodněných cen vstupenek v předprodejích!


Místa předprodejů vstupenek v kamenných prodejnách od 10. 06. 2022:

COPYCENTRUM MICOS, Prostějov, Žižkovo nám. č. 11 (po – pá: 08:00 – 16:00; so, ne: zavřeno)
GAMA EXPERT, Prostějov, Vrahovická č. 41b (po – pá: 09:00 – 18:00; so: 09:00 – 12:00, ne: zavřeno)
ATC ŽRALOK, Plumlov 43, 798 03 Plumlov (po – ne: 08:00 – 22:00)

Ukončení předprodejů: čtvrtek 21. 07. 2022 v 17:00 (ATC ŽRALOK ve 23:55 v rámci probíhajícího PŘEDVEČERU KELTSKÉ NOCI)

PŘEDVEČER KELTSKÉ NOCI
čtvrtek 21. července 2022 od 17:00 hodin – vstup zdarma


JEDNODENNÍ

Pátek 22. 7. 2022


 

500 Kč

 


PŘEDPRODEJ VSTUPENEK:

1. vlna: 15. 4. – 21. 7. 2022: 500 Kč

V MÍSTĚ A ČASE KONÁNÍ AKCE:

u vstupu na festival: 600 Kč
Děti do 7 let – vstup zdarma. Děti od 7 – 12 let a držitelé průkazů ZTP, ZTP/P cena: 300 Kč. Vstupenky pouze v místě a čase konání akce.PERMANENTKA

Pátek a Sobota 22.-23. 7. 2022


 

800 Kč

 


PŘEDPRODEJ VSTUPENEK:

1. vlna: 15. 4. – 1. 6. 2022: 700 Kč
2. vlna: 2. 6. – 21. 7. 2022: 800 Kč

V MÍSTĚ A ČASE KONÁNÍ AKCE:

u vstupu na festival: 900 Kč
Děti do 7 let – vstup zdarma. Děti od 7 – 12 let a držitelé průkazů ZTP, ZTP/P cena: 450 Kč. Vstupenky pouze v místě a čase konání akce.JEDNODENNÍ

Sobota 23. 7. 2022


 

500 Kč

 


PŘEDPRODEJ VSTUPENEK:

1. vlna: 15. 4. – 21. 7. 2022: 500 Kč

V MÍSTĚ A ČASE KONÁNÍ AKCE:

u vstupu na festival: 600 Kč
Děti do 7 let – vstup zdarma. Děti od 7 – 12 let a držitelé průkazů ZTP, ZTP/P cena: 300 Kč. Vstupenky pouze v místě a čase konání akce.


ZÁŠTITA HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE

Záštitu nad letošním ročníkem festivalu převzal hejtman olomouckého kraje pan Ing. Josef Suchánek.

FESTIVALOVÉ NOVINKY…

keltska noc

HLAVNÍ PARTNEŘI

keltska noc

NAPSALI O FESTIVALU...

keltska noc

OFICIÁLNÍ STÁNEK

I letos pro vás připravujeme speciální, limitovanou edici oděvů, předmětů a doplňků s logem našeho festivali KELTSKÁ NOC s možností jejich zakoupení na oficiálním stánku Keltské noci ve festivalovém areálu. Oficiální stánek festivalu Keltská noc bude otevřen po celou dobu konání festivalu s možností zakoupit taktéž hudební nosiče jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc. Tak neváhejte a užijte si festival v řádném keltském oděvu, či ozdobeni nějakým tím doplňkem!

OSLAVTE S NÁMI 19. VÝROČÍ!

CESTUJEME...

keltska noc

Sdílejte spolujízdu autem mezi městy při cestě na festival. Buďte součástí spolehlivé komunity s 30 miliony členy! Více zde.

keltska noc

Tom Somr - IRISH MORNING

autorské CD Toma Somra

Toto autorské CD Toma Somra obsahuje 11 skladeb, z toho 7 písní a 4 instrumentálky. CD je stylově velmi pestré (od balad a romantických melodií, přes rock, moderní pop až k funky stylu), přesto však všechny skladby spojuje silné ovlivnění Toma Somra irskou hudbou, a to jak v melodiích, tak i v instrumentaci jeho skladeb. Úvodní skladba Irish Morning se stala v Tomově „life“ provedení kultovní melodií Mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc – Plumlov, kde zaznívá již po dobu 17 let, letos však vychází poprvé v historii na hudebním nosiči. Hudba na této desce přináší jak relax pro duši, tak i nabíjí pozitivní energií v rychlejších skladbách. Autorem hudby i všech textů je Tom Somr (zpěv, irské flétny, Panova flétna, akustická i elektrická kytara, baskytara, saxofony, klávesy a programování). Hudební hosté: Ray McCormac (Irsko) – irské dudy, Anja Syrik (Dánsko) – zpěv Michael Vašíček (ČR) – bezpražcová baskytara ve skladbě 05 – Love and Pain Natočeno v letech 2017 a 2018 ve studiu TSmusicDK, Odense, Dánsko.


CD bude možné zakoupit na oficiálním stánku festivalu Keltská noc.


IRISH MORNING - PROMO VIDEO

keltska noc

FOTOGALERIE

keltska noc

VIDEOGALERIE

keltska noc
keltska noc

NAPSALI JSTE NÁM…

„Krásný, krásný, krásný… Moc se vám festival vydařil. Keltská noc byla parádní. Měli jsme moc hezkou dovolenou uprostřed fajn lidí, skvělé kapely a úžasná atmosféra. Ta vaše Morava je moc prima. Všechno takové v pohodě, opravdu nám tam bylo u vás moc hezky. Vrchol festivalu irská skupina Sliotar to byl skvělý nápad. Ještě jednou moc děkujeme za krásnou dovolenou spojenou s festivalem Keltská noc na Plumlově.“

Laďka Budilová

keltska noc

ČLÁNEK...

keltska noc

Keltové jsou nejstarším doloženým etnikem severně od Alp. Krystalizačním centrem této populace bylo území jihozápadních Čech, Bavorska, východní Francii a přiléhající části Švýcarska. Odtud počínaje 5. stoletím př. n. l. osídlili v několika vlnách celou západní a střední Evropu. Jsou tak prvním známým etnikem, které významným způsobem ovlivnilo osud našeho území, na kterém obsadily nejúrodnější části země. Více zde.

FESTIVAL KELTSKÁ NOC

Hlavní vizí a posláním festivalu Keltská noc do budoucna je a bude -připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy právě prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje velkou část zemí Evropské unie. Chceme také ukázát, že právě náš region je významnou součástí této historie.

Tomáš Somr
Umělecký ředitel (Předseda sdružení KELTSKÁ NOC, z.s.)

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival každoročně konaný v České republice, Plumlov, kemp Žralok, doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňová show, atd. Na pódiu fetivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představilo více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar z Dublinu, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy, skupina Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Keltská noc je kvalitní kulturní akcí, která dobře reprezentuje moravský region a jeho keltské kulturní tradice, akcí která přitahuje stále více a více lidí nejen z celé České Republiky, ale i ze zahraničí. Pořadatelé jsou hrdí, že mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou je jednoznačně označován za jeden z nejlepších festivalů svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. Ať žije festival Keltská noc v moravském městě Plumlov! Těšíme se i na Vaši návštěvu na letošním festivalu Keltská noc.