keltska noc

Celtica Pipes Rock

RAKOUSKO

>>>

Celtica Pipes Rock

RAKOUSKO


Rakouská skupina z Vídně, která zazářila jako meteorit na keltském hudebním nebi sklízí velké úspěchy na pódiích nejen evropské keltské scény, ale v posledních 2 letech hlavně v USA.

Po více než 300 koncertech v Evropě a USA vystoupí CELTICA letos v České republice a to pouze na festivalu KELTSKÁ NOC 2022 v Plumlově, kde představí své aktuální album LEGENDY A VIZE. Všechny 3 jejich CD – debutové album „Rising“, 2 CD „Oceans Of Fire“ a také „Legendy a vize“, byly jako CD-Baby‘s nejprodávanější v kategorii Celtic Rock a po několik týdnů ve stejné době byly na 1. 2. a 4. místě. Jejich provedení „What shall we do with the drunken sailor“ bylo v top grafech „Schottenradio“ (jednoho z největších keltských rádií, které se nachází v Německu) téměř 2 roky nejhranější. Jejich vlastní skladba „Cape Horn“ byla na vrcholu tabulek a jako číslo jedna na žebříčku dostala zvláštní ocenění rozhlasové stanice.

Očekávání u třetího alba byla tedy velmi vysoká. „Pracovali jsme opravdu tvrdě, aby „ Legendy a vize „ zněly ještě lépe než naše první CD (investovali jsme více času i peněz), a tak konečný výsledek je opravdu skvělý, zní to naprosto úžasně! Je to album „zabiják“, které bude vás odfoukne pryč! …říká Gajus Stappen, kapelník a kytarista, který má z CD velkou radost.

Jedinečným zvukem sálající dudy, mocné bubny a síla rockové kapely, díky tomu všemu vás 3. album skupiny Celtica uchvátí. Kromě originálních skladeb jsou yde i 3 cover songy: U2 – medley, heavy rocková verze „Whiskey In The Jar“ a live verze „Don‘t stop beliving“, všechny nahrané v USA během jejich posledního turné.

Od nejlépe střežených tajemství Evropy k velkým celo-světovým úspěchům.
Od roku 2013 Celtica odehrála více než 80 koncertů v USA, od Floridy až po Aljašku, z New Yorku do San Francisca, úspěšně vystupila na všech velkých keltských festivalem. „Brilantní show, jste „hammer“!!! Všichni o vás mluví!“ – to říká Rick Field, Promotér Hohenlimburg / GER. „Celtica je nová velká kapela mezinárodní keltské hudební scény!“ říká Gail McClellan, Promotor, Hartford, CT / USA Dojmy a zážitky z dění kolem kapely, jejich show a aktuální videa najdete na jejich internetových stránkách www.celticarocks.com a také na Facebooku: www.facebook.com/Celticarocks.


ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY INTERPRETA