keltska noc

Dálach

ČESKÁ REPUBLIKA

>>>

Dálach

ČESKÁ REPUBLIKA


Dálach je již od svého počátku kapelou, která přináší tuzemským posluchačům svěží a neprovařenou irskou tradiční hudbu. V jejich repertoáru si každý přijde na své – zaposlouchat se do podmanivých melodií irských písní, nechat své nohy rozhýbat svižnými a energickými instrumentálními sety jigů či reelů, to vše je najednou snadnější než kdykoliv předtím…

Dálach nekopíruje repertoár ani styl slavných irských kapel. Vytváří si vlastní instrumentální sety, především v písních pak nechává naplno projevit kreativitu jednotlivých členů kapely při tvorbě vlastních aranží. Často hledá inspiraci v archivních nahrávkách a objevuje tak i téměř neznámé klenoty tradiční irské hudby.

Co vlastně znamená výraz „dálach“? Významů se najde mnoho. Od těch poetických – jméno významného bardského rodu, až po ty méně poetické, související s každodenností („všední den“ či „pořádání pravidelných setkání“). Pro členy kapely je irská hudba skutečně všední záležitostí, o to směleji ji pak ovšem mohou z pódia předat posluchačům tak, aby se stal koncert Dálachu jedinečnou událostí a nezapomenutelným zážitkem.


ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY INTERPRETA