AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE, STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA A MĚSTA PLUMLOVA.
ZÁŠTITU NAD FESTIVALEM PŘEVZAL HEJTMAN OLOMOUCKÉHO KRAJE ING. JOSEF SUCHÁNEK A VELVYSLANEC IRSKA V ČESKÉ REPUBLICE J.E. ALAN GIBBONS.
PROGRAM FESTIVALU KELTSKÁ NOC 2024
čtvrtek 18. 7. 2024 od 13:00 hodin
13:00 – zahájení festivalu KN 2024
13:05 – FIACH BÁN – workshop irské tance (CZ)
14:30 – HAKKA MUGGIES (CZ)
16:15 – BARBAR PUNK (CZ)
17:40 – NEVĚSTA PRO PADDYHO (divadlo) – novinka!
19:00 – BRAN (CZ)
20:40 – SELFISH MURPHY (HU, RO)
22:00 – FIACH BÁN – irské tance (CZ)
22:50 – THE GROGGY DOGS (ES) – novinka!
00:00 – závěr prvního festivalového dne
Pátek 19. 7. 2024 od 12:00 hodin
12:00 – reprodukovaná irská hudba
12:30 – GWALARN (CZ)
14:00 – LOES VAN SCHAIJK band (NL, IRL, CZ) – novinka!
15:30 – QUANTI MINORIS (CZ)
17:00 – ČESKÉ SRDCE (CZ)
18:30 – TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR (Moravia)
19:45 – DÉMÁIRT – irské tance (CZ)
20:45 – CISAL PIPERS (IT)
22:25 – TOM SOMR – Irish Morning (CZ)
22:30 – IRISH ELEMENTS THE SHOW
(UK, IRL, SK) – novinka!
23:55 – AKÁDA & MEČE BLESKY – ohňová show (CZ)
00:45 – WOLFARIAN (CZ)
02:00 – závěr druhého festivalového dne
Sobota 20. 7. 2024 od 11:00 hodin
11:00 – reprodukovaná irská hudba
11:30 – JAM SESSION (Plumlov Céilí Band)
12:30 – MALEMIRISH (CZ)
14:00 – VINTAGE WINE (CZ)
15:00 – CISAL PIPERS – akustická show (IT)
15:30 – CELTYCKI WROCLAW (PL) – nové složení!
16:30 – KELTSKÉ BOJE – před pódiem (CZ)
17:15 – HAPPY TO MEET (CZ)
18:15 – DÉMÁIRT – výuka irských tanců (CZ)
19:00 – DELORAINE (CZ)
20:40 – SLIOTAR (IRL) – po dvacáté na KN!
22:05 – ERIU – irské tance (PL)
23:10 – CELTICA PIPES ROCK (AT, UK)
00:55 – EMERALD SHINE (CZ)
02:00 – závěr festivalu KN 2024
Doplňkový program festivalu KELTSKÁ NOC 2024
LATENART
keltský tábor, keltská řemesla, po celou dobu festivalu
KELTSKÁ KOVÁRNA
keltský kovář Petr Rajnoch, po celou dobu festivalu
ŠAMANISMUS A VYPRÁVĚNÍ O TALIESINOVI
Dana Klímová, pátek 19. 7. v 17:00, nahoře u lesa
BYLINY, DŘEVINY A AROMATERAPIE
Veronika Mergentalová, sobota 20. 7. v 18:00, terasa u recepce
WORKSHOPY
trvání každého workshopu cca 45 – 60 minut:
pátek 19. 7. v 15:00, prostor za kuchyňkou
J.P. – SLIOTAR
kytara DADGAD 4.
sobota 20. 7. ve 14:00, prostor za kuchyňkou
JAKUB „GOLDFINCH“ SZCZYGIEL
výroba irských fléten
sobota 20. 7. v 15:30, prostor za kuchyňkou
CISAL PIPERS
starověké flétny, dudy a drums
*Časy oznamují začátky jednotlivých vystoupení, nikoli jejich přesnou délku a pořadatel si vyhrazuje právo na změnu.