olomoucký kraj
statutární město prostějov
město plumlov
AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ SPOLUÚČASTI OLOMOUCKÉHO KRAJE, STATUTÁRNÍHO MĚSTA PROSTĚJOVA A MĚSTA PLUMLOVA.
ZÁŠTITU NAD FESTIVALEM PŘEVZAL HEJTMAN OLOMOUCKÉHO KRAJE ING. JOSEF SUCHÁNEK A VELVYSLANEC IRSKA V ČESKÉ REPUBLICE J.E. ALAN GIBBONS.
EFFE LABEL 2024-2025

INFORMACE O FESTIVALU KELTSKÁ NOC 2024

Letošní festival Keltská noc se bude konat v areálu kempu Žralok v Plumlově, v romatickém prostředí přímo pod Plumlovským zámkem.

ATC Žralok Plumlov, Plumlov 43, 798 03 Plumlov

Termín letošního mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc.

čtvrtek 18. července 2024 od 13:00 hodin

pátek 19. července 2024 od 12:00 hodin

sobota 20. července 2024 od 11:00 hodin

 

FESTIVAL

MAPA AREÁLU

Festivalový areál je vybaven veškerým zařízením pro bezproblémový chod dvoudenního festivalu. Přímo v areálu jsou k dispozici kempovací prostory, sprchy, WC, parkování pro ubytované v kempu, bezbariérové přístupy k občerstvení. Před pódiem je vyhrazené místo pro vozíčkáře. Více o areálu zde.

INFO

PRO NÁVŠTĚVNÍKY FESTIVALU

+
IDENTIFIKAČNÍ NÁRAMKY

Každý návštěvník festivalu obdrží po předložení vstupenky identifikační náramek na zápěstí, který ho opravňuje ke vstupu do areálu s možností jej opustit a zase se vrátit. Identifikační náramek je nepřenosný, při poškození je neplatný. Každý návštěvník je povinen se při vstupu do festivalového areálu i při kontrolách v areálu prokázat bezpečnostní službě platným identifikačním náramkem. V případě neplatného identifikačního náramku či nemožnosti se prokázat platnou vstupenkou, nebude návštěvníkovi umožněn vstup, popřípadě bude vyveden bezpečnostní službou z areálu. Dvoudenní vstupenka je platná pouze pro jednu osobu. Rozlišení jednotlivých festivalových dnů je dle barvy nepřenosného identifikačního náramku.

Q
ZÁKAZY A OMEZENÍ

Z bezpečnostních důvodů není dovoleno do areálu festivalu vnášet jakékoliv skleněné nádoby včetně lahví, plechovky, hořlaviny, zbraně jakéhokoliv druhu, drogy a omamné látky, hořlaviny, předměty ohrožující bezpečnost, pyrotechnické předměty, otevřený oheň, vlastní jídlo a nápoje, laserová ukazovátka, magnetofony, filmové kamery, videokamery (zahrnuje formát Dv, Dv Cam, BetaCam, Super VHS, Super 8) ani profesionální fotoaparáty.

POŘADATELSKÁ SLUŽBA

Pořadatelská služba slouží k ochraně návštěvníků a ke střežení areálu festivalu. Pracovníci pořadatelské služby budou jednotně oblečeni a označeni nápisem POŘADATEL. Pro příjemný a bezproblémový chod festivalu je nutné dodržovat pokyny pořadatelů a pořadatelské služby v rámci jejich kompetencí. Kompetence a povinnosti pořadatelské služby: kontrola vstupenek a identifikačních náramků při vstupu do areálu festivalu a při pohybu uvnitř areálu po celou dobu konání festivalu včetně průběžných kontrol; osobní prohlídka při vstupu do areálu. Dále pak vyvedení osoby z areálu festivalu (osoba bez platné vstupenky či poškozeného identifikačního náramku, agresivní osoby, osoby ohrožující bezpečnost, neautorizovaní prodejci a prodejci porušující smlouvu o prodeji, dealeři jakýchkoliv drog); usměrňování pohybu návštěvníků v případě evakuace, zamezení návštěvníkům vstupu do prostor nevyhrazených veřejnosti, pomoc handicapovaným návštěvníkům při vstupu do bariérových prostor, informace o zdravotnické službě, ochrana účinkujících a zařízení.

:
KEMPOVÁNÍ V AREÁLU KEMPU ŽRALOK

Srdečně vítáme kelty, kteří si pod paždí ponesou spacák a stan. Po dobu celého keltského víkendu je možné přímo v areálu kempovat. Kemp Žralok jako samostatný subjekt účtuje své služby dle aktuálního ceníku.. Cena kempování není zahrnuta v ceně vstupného na festival Keltská noc. Po vstupu do areálu je nutné se registrovat v kempu hned za pokladnou. K nezbytné hygieně pro ubytované je možno využít sociální zázemí kempu. V případě nocování byste si neměli zapomenout s sebou vzít: průkaz pojištěnce, občanský průkaz, platnou vstupenku, peníze, hygienické potřeby, potřebné léky, pokrývku hlavy, opalovací krém, sluneční brýle, plavky.

OBČERSTVENÍ A DOPLŇKOVÝ PRODEJ

V rámci organizace festivalu Keltská noc nabízíme dostatek prodejních míst s bohatým výběrem nápojů, občerstvení a gastronomických specialit. V průběhu festivalu budete mít také možnost zakoupit si ručně vyráběné předměty s keltskou tematikou. Po celou dobu konání festivalu bude k otevřen oficiální stánek festivalu Keltská noc s hudebními nosiči jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc.

MÍSTO PRO VOZÍČKÁŘE A INVALIDY

V areálu festivalu Keltská noc bude u pódia vyhrazeno místo pro vozíčkáře a invalidní návštěvníky. Místo bude viditelně označené. Při vstupu do areálu kontaktujte pořadatelskou službu s označením POŘADATEL se žádostí o asistenci. Návštěvníci s průkazem ZTP a ZTP/P mají nárok na 50% slevu na vstupném. Akceptujeme i průkazy ZTP a ZTP/P jiných členských států evropské unie.

FOTO A VIDEO ZÁZNAMY

Každá osoba vstupující do areálu festivalu souhlasí bez dalšího upozornění s bezplatným využitím svého obrazu nebo podobizny jako součásti jakéhokoli obrazového záznamu, přenosu či reprodukce pro komerční a propagační účely v rámci zobrazení celé nebo části akce a v souvislosti festivalem Keltská noc, pořadatelem festivalu a jeho partnery.

FESTIVALOVÁ

ATMOSFÉRA

„Festival Keltská noc je jedinečný svou neopakovatelnou atmosférou plnou krásných a mystických okamžiků, která je z veliké části tvořena samotnými návštěvníky“.

OD VÁS

NAPSALI JSTE NÁM

„Krásný, krásný, krásný… Moc se vám festival vydařil. Keltská noc byla parádní. Měli jsme moc hezkou dovolenou uprostřed fajn lidí, skvělé kapely a úžasná atmosféra. Ta vaše Morava je moc prima. Všechno takové v pohodě, opravdu nám tam bylo u vás moc hezky. Vrchol festivalu irská skupina Sliotar to byl skvělý nápad. Ještě jednou moc děkujeme za krásnou dovolenou spojenou s vaším festivalem.

Laďka Budilová

„Chtěl bych poděkovat za letošní krásnou Keltskou noc. Takhle pěkně připravený a vkusný festival je dnes opravdu těžké najít. O skupině Sliotar není třeba hovořit, prostě nejlepší. Zvláštní poděkování patří zvukaři, málokterá akce je tak dobře nazvučená. Taky chci ocenit celý areál kde se festival konal a jeho „genius loci“. No, bylo to skvělé! Ještě jednou díky, a těším se na další ročníky festivalu Keltská noc!“

Ondřej Nehasil

„Dobrý den, jsme hrozné ostudy, už je to skoro týden co jsme prožili krásný festival Keltská noc a ještě jsme Vám všem, kteří jste festival pořádali ani nepoděkovali! Takže moc děkujeme za krásné zážitky a vstřícnost, kterou jste nám věnovali. Keltská noc se nám opravdu moc líbila a ještě dlouho z ní budeme ve vzpomínkách žít. Přejeme Vám hodně zdraví a sil do dalších akcí. Ještě jednou moc velký dík za krásné zážitky.“

Marcela a Jan Červinkovi

ODPOVÍDÁME NA

ČASTÉ DOTAZY

Kde zakoupím vstupenky na festival?

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji online v síti TICKETSTREAM, v předprodejích v kamených obchodech (bude upřesněno) a v místě konání festivalu. Vstupenky v předprodejích jsou cenově zvýhodněné.

Je možné v areálu festivalu kempovat?

Ano, je nutné si kempování zařídit na vrátnici kempu a separátně zaplatit. Cena za kempování není součástí vstupenky na festival. Více informací o podmínkách kempování naleznete na stránkách Kempu Žralok Plumlov.

Je možné v areálu kempu parkovat?

Ano, ale jen pokud jste v kempu ubytováni a pouze na vyhrazeném parkovišti pro ubytované v kempu. Kapacita těchto míst je omezená. Hlavní parkoviště se nachází mimo areál festivalu (viz. mapa areálu). V průběhu festivalu je manipulace s vozem zaparkovaným přímo v areálu kempu značně komplikovaná a je tedy nutné vůz zaparkovat před začátkem konání festivalu.

Jak se nejsnadněji dopravit na festival?

Cílovou destinací je malebné město Plumlov. Pokud nepojedete vlastním vozem, pro cestu do Plumlova je možné využít četná autobusová spojení z města Prostějova.

Je v okolí konání festivalu možnost ubytování?

Možností je spousty, ale v době konání festivalu jsou kapacity ubytování v okolí beznadějně plné. Je tedy dobré objednat ubytování hodně dopředu. Festival je v posledních letech hodně navštěvován i ze zahraničí, proto s rezervací nezahálejte!

Jaké budou na festivalu opatření v rámci COVID-19?

Opatření se budou řídit aktuálními nařízeními vlády. O nutných opatřeních budeme na našich komunikačních kanálech zavčas informovat.

Pokud máte další dotazy či potřebujete poradit, neváhejte a kontaktujte nás skrze formulář na stránce kontakt, nebo naše sociální sítě.

FESTIVALOVÝ

OFICIÁLNÍ STÁNEK

neváhejte a užijte si festival v řádném keltském oděvu, či ozdobeni nějakým tím doplňkem!

I letos pro vás připravujeme speciální, limitovanou edici oděvů, předmětů a doplňků s logem našeho festivalu KELTSKÁ NOC a symbolem letošního ročníku, s možností jejich zakoupení na oficiálním stánku Keltské noci ve festivalovém areálu. Oficiální stánek festivalu Keltská noc bude otevřen po celou dobu konání festivalu s možností zakoupit taktéž hudební nosiče jednotlivých účinkujících interpretů, dále pak trička, čepice, odznaky a další oficiální materiály s logem festivalu Keltská noc. Tak neváhejte a užijte si festival v řádném keltském oděvu, či ozdobeni nějakým tím doplňkem!

OSLAVTE S NÁMI 21. VÝROČÍ!

INFORMACE

PRO PRODEJCE

MOŽNOST STÁNKOVÉHO PRODEJE NA FESTIVALU

Informace pro všechny zájemce o prodej produktů a služeb v areálu festivalu v době jeho konání. V případě vašeho zájmu o prodejní místo prosím pište požadavek na e-mail: tom.somr@volny.cz, nebo volejte na telefonní číslo +420 732 237 002 . V textu e-mailu prosím popište typ produktů či služeb, které by jste chtěli na festivalu nabízet, energetickou náročnost vašich zařízení, předpokládaný rozměr vašeho stánku a další případné požadavky. Nezapomeňte uvést i svůj telefonní kontakt.

Děkujeme za váš zájem.

PŘIJĎTE TO PROŽÍT S NÁMI!