interpreti keltské noci

CELTICA PIPES ROCK
CELTICA PIPES ROCK

RAKOUSKO

Rakouská skupina z Vídně, která zazářila jako meteorit na keltském hudebním nebi sklízí velké úspěchy na pódiích nejen evropské keltské scény, ale v posledních dvou letech hlavně v USA.

Po více než 300 koncertech v Evropě a USA vystoupí CELTICA PIPES ROCK letos v České republice a to pouze na festivalu KELTSKÁ NOC v Plumlově. Všechny tři jejich CD – debutové album „Rising“,  druhé CD „Oceans Of Fire“ a také „Legendy a vize“, byly jako CD-Baby‘s nejprodávanější v kategorii Celtic Rock a po několik týdnů ve stejné době byly na 1. 2. a 4. místě. Jejich provedení „What shall we do with the drunken sailor“ bylo v top grafech „Schottenradio“ (jednoho z největších keltských rádií, které se nachází v Německu) téměř dva roky nejhranější. Jejich vlastní skladba „Cape Horn“ byla na vrcholu tabulek a jako číslo jedna na žebříčku dostala zvláštní ocenění rozhlasové stanice.

Očekávání u třetího alba byla tedy velmi vysoká. „Pracovali jsme opravdu tvrdě, aby „ Legendy a vize „ zněly ještě lépe než naše první CD (investovali jsme více času i peněz), a tak konečný výsledek je opravdu skvělý, zní to naprosto úžasně! Je to album „zabiják“, které vás odfoukne pryč! …říká Gajus Stappen, kapelník a kytarista, který má z CD velkou radost.

Jedinečným zvukem sálající dudy, mocné bubny a síla rockové kapely, díky tomu všemu vás třetí album skupiny CELTICA PIPES ROCK uchvátí. Kromě originálních skladeb jsou zde i tři cover songy: U2 – Medley, heavy rocková verze „Whiskey In The Jar“ a live verze „Don‘t stop beliving“, všechny nahrané v USA během jejich posledního turné.

Od nejzašších koutů Evropy až k velkým celosvětovým úspěchům. Od roku 2013 CELTICA PIPES ROCK odehrála více než 80 koncertů v USA, od Floridy až po Aljašku, z New Yorku do San Francisca, úspěšně vystupila na všech velkých keltských festivalech. „Brilantní show, jste „hammer“! Všichni o vás mluví!“ – to říká Rick Field, Promotér Hohenlimburg / GER. „CELTICA PIPES ROCK je nová velká kapela mezinárodní keltské hudební scény!“ říká Gail McClellan, Promotor, Hartford, CT / USA Dojmy a zážitky z dění kolem kapely, jejich show a aktuální videa najdete na jejich internetových stránkách a také na jejich Facebook stránkách.