interpreti keltské noci

THE GROGGY DOGS
THE GROGGY DOGS

ŠPANĚLSKO

The Groggy Dogs – impozantní punk rock – pirátská kapela, která spojuje punk, námořnické songy a tradiční keltské melodie a má obrovský dopad na hudební scénu ve Španělsku. Pocházejí ze vzrušujícího města Sevilla a stali se úzce spojeni s punkovým hnutím svého národa kvůli jejich nespoutané energii a rebelskému charakteru.
The Groggy Dogs vdechují své hudbě pocit naléhavosti a vzpoury tím, že čerpají inspiraci z špinavých sevillských ulic a sociopolitického prostředí a svým energickým projevem zvou k tanci, zábavě, ve které by nemělo chybět pár džbánů grogu.

Grog o’Clock je první album The Groggy Dogs a vyšlo 9. dubna 2021. Album bylo nahráno v polovině roku 2020 a obsahuje 8 skladeb plných punku, metalu, ska, tradičních keltských melodií a starých námořnických nápěvů.

Myšlenka Groggy Dogs se zrodila v dubnu 2020, měsíc po uvěznění kvůli krizi Covid-19. Mauro (The Capt’n, Vocals and Guitar) poté, co prošel několika projekty keltské hudby, chtěl pokračovat v myšlence převzít tradiční keltské melodie a dát jim chuligánštější a důraznější zvuk. Tehdy se k posádce připojila Fátima Caballero (The Voodoo Witch, Violin), Carlos Ghirlanda (The Cook, Bass), Seba Santa Cruz (The Buccaneer, Accordion) a Lucas Hidalgo (The Deadman, Drums).