interpreti keltské noci

WOLFARIAN
WOLFARIAN

ČESKÁ REPUBLIKA

Osmičlenná, symphonic-folk metalová kapela z Brna, kterou charakterizují dva kontrastující hlasy – hrubý mužský growl a jemný ženský zpěv. Kromě nástrojů typických v metalové hudbě je doplňují libozvučné melodie houslí, příčné flétny a kláves. Hrají osobitý symfonický folk-metal s výrazným tanečním akcentem a strhující koncertní show. Skladby jsou zároveň velmi emotivní, plné tajemné melancholie a krásy.

Texty vychází z příběhů severské a keltské mytologie. Jsou plné pohanských, válečných a hrdinských témat. V hudbě zní ozvěny keltské, vikingské, středověké a klasické hudby. Vystupují na nejrůznějších typech akcí, od velkých rockových festivalů, přes hudební kluby až po akustická vystoupení na hradech v České republice i v zahraničí.

Wolfarian již hráli s mnoha zahraničními interprety jako Theocracy, Percival Schuttenbach, Moonsorrow, Corvus Corax, Kalevala, Grimner, Grai, Nothgard nebo Lagerstein.

V roce 2015 vydali své první album s názvem „Far Away In The North“. V lednu 2019 pak druhé album „Beyond The Ninth Wave“.