interpreti keltské noci

HAKKA MUGGIES
HAKKA MUGGIES

ČESKÁ REPUBLIKA

Hakka Muggies je shetlandský pokrm z rybích žaludků a tresčích jater. Pražská kapela stejného jména, založená v roce 2002, úplně stejným způsobem představuje pro některé exotickou delikatesu a pro další zapáchající ohavnost. Ve svém repertoáru využívá folklorní motivy keltských národů, které svébytným způsobem kombinuje s tvrdým rockem a občasnými odbočkami k metalu a punku. Na koncertech a nahrávkách Hakka Muggies uslyšíte tajemné flétny, sladké housle, neposedný bodhran, něžný vokál, tvrdé rify, irské dudy, dvojšlapku a growling. 

Od svého založení se kapela Hakka Muggies propracovala od hraní pro pár známých v provizorních prostorách přes slušně navštívené koncerty především v pražských klubech.

Mezi nejhlubší zářezy na biografické pažbě patří vystupování na keltských a rockových festivalech (Keltská noc v Plumlově, Beltine, Trutnov open air, Rock for people, Festival Dobrego Piwa ve Wroclavi, …), koncertní spolupráce se zahraničními kapelami (Sliotar, Cruachan, Skiltron, Nine Treasures) a fakt, že se Hakka Muggies pořád sunou vpřed, zdařile kličkujíc mezi dětmi, koňmi, zaměstnavateli a křepelkami.