interpreti keltské noci

SKILTRON
SKILTRON

ARGENTINA, ITÁLIE, FRANCIE, FINSKO

Skiltron je folk metalová kapela založená v Buenos Aires v roce 2004 Emiliem Soutem. Od roku 2018 se kapela přesunula do Evropy (Finsko, Španělsko a Francie). Skiltron jsou považováni za jednu z mála jihoamerických metalových kapel, které spojují heavy metal a keltskou hudbu, což je styl obvykle běžnější v mnoha částech Evropy. Jsou také dobře známí tím, že do své hudby začleňují dudy. Jméno „Skiltron“ pochází z variace slova schiltron, což je formace používaná Skoty během válek za nezávislost.

Počínaje tří písňovým demem v roce 2004 nazvaným Gathering the Clans skupina vydala své celovečerní debutové album The Clans Have United v roce 2006 prostřednictvím European Record label Underground Symphony. Následovalo jejich druhé album Beheading the Liars v roce 2008 a třetí album v roce 2010, The Highland Way, přičemž každé album neustále staví na jedinečném stylu a zvuku kapely. Jejich posledním albem je Legacy of Blood, vydané v roce 2016 u Trollzorn Records.

Většina jejich prvních živých koncertů se odehrála v Argentině, kde sdíleli pódium s kapelami jako Grave Digger, In Extremo a Korpiklaani, s nimiž skupina v roce 2010 sdílela turné po Jižní Americe. V roce 2012 debutovali hraním v Evropě ve Velké Británii. , kde se k nim jako host přidal zpěvák Sabbat a Skyclad Martin Walkyier.

Po vydání čtvrtého alba Into the Battleground v roce 2013 začala kapela pravidelně koncertovat po Evropě a hrát na festivalech jako Wacken, Bloodstock a další. Mohli tak sdílet pódium s kapelami jako Judas Priest, Slayer, In Flames, King Diamond, Avantasia a další. Po vydání jejich posledního alba v roce 2016 následovalo evropské turné, kde odehráli 50 vystoupení během dvou měsíců ve dvaceti zemích. Absolvovali turné po Velké Británii po boku pirátské metalové kapely Iron Seawolf. Začátkem roku 2017 hráli poprvé v Japonsku, kde sdíleli tři vystoupení s německými kapelami Equilibrium a Suidakra.

 

  • Emilio Souto − electric guitar, mandolin, bouzouki
  • Ignacio López – bass
  • Pereg Ar Bagol – bagpipes
  • Joona Nislin – drums
  • Paolo Ribaldini – vocals