interpreti keltské noci

TOM SOMR – IRISH MORNING
TOM SOMR – IRISH MORNING

ČESKÁ REPUBLIKA

Ke každému ročníku Keltské noci již neodmyslitelně patří instrumentální skladba „Irish Morning“ v procítěném podání samotného autora skladby – Toma Somra. Skladba „Irish Morning“ se tak stala v podstatě hymnou samotného festivalu Keltská noc a my se můžeme na tuto krásnou kompozici těšit znovu i letos.

Tomáš Somr – profesionální hudebník pocházející z České republiky, jenž má velké a mnohaleté zkušenosti s hudbou mnoha různých stylů: swing, jazz, rock, pop, classical and folk musik. Tomáš patří do kategorie multiinstrumentalistů a ovládá více než 10 nástrojů. Při svých produkcích používá: tři saxofony, klarinet, Panova flétna, příčná flétna, irské flétny (Irish whistles), elektrická i akustická kytara a klávesové nástroje neboli keyboards.

Vystudoval hudební konzervatoř v České rebublice. Hrál vždy hudbu všech možných žánrů a jeho hudební historie je velmi obsáhlá. Od roku účinkoval převážně v zahraničí (Německo, Rakousko, Švýcarsko a Mallorca) a v roce 1993 ho hudební vítr zavál až na sever do Dánského království, kde se coby starému monarchistovi tak zalíbilo, že zde zůstal dodnes. Během posledních 20 let hrál a pracoval s řadou dánských a jiných zahraničních souborů a umělců.